Në mungesë të një vrime, iPhone 14 mund të ketë dy vrima në ekran për të shmangur prerjen

Këtë javë ne folëm në podcast për atë që 2022 do të sjellë për të gjithë fansat e Apple (o fanboys). Një vit në të cilin padyshim do të kemi lajme nga Cupertino në nivelin e softuerit, harduerit, shërbimeve dixhitale... dhe kushedi nëse do ta shohim sërish Keynote me publikun (ato u anuluan për shkak të pandemisë). Dhe nëse jo katër muaj që nga prezantimi i fundit i një iPhone nga Apple, thashethemet për iPhone 14 të ardhshëm janë gjithnjë e më shumë në buzët e të gjitha mediave teknologjike. Në podcast folëm për zvogëlimin e nivelit, vendosjen e sensorëve nën ekran ... Çfarë ka të re: Apple mund të shpojë ekranin dy herë për të përfshirë sensorët e iPhone 14 të ardhshëm. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Është një e vërtetë e pandërprerë. Në fillim të javës u fol për një kapsulë që do të inkorporojë sensorin Face ID dhe kamerën e përparme të iPhone. Kapsulë sepse, ndryshe nga niveli, do të rrethohej nga një ekran. Hdhe risia është se kjo kapsulë mund të shihej "e ndarë". Siç mund ta shihni në imazhin që kryeson këtë postim, një "rrëfyes" i Apple parashikon që a vrimë e vetme e rrumbullakët për kamerën e përparme dhe një kapsulë e vogël për sensorët e tjerë, diçka që askush nuk do ta kishte bërë më parë si kjo ...

E vërtetë apo jo, njësoj si gjithmonë: deri në shtator nuk do ta dimë nëse është. Nga këndvështrimi ynë modest, ne nuk besojmë se kjo do të ndodhë për momentin iPhone 13 u zvogëlua në një mënyrë jo shumë domethënëse. Një ndryshim në këtë formë është diçka që kërkon zhvillim të mëtejshëm dhe për çfarë? Siç diskutuam në podcast, Apple ka krijuar shenjën e saj të identitetit në nivel, dhe megjithëse shumë e kritikojnë, shumë e kopjojnë edhe atë. Ne do të presim dhe do t'ju tregojmë më shumë thashetheme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.