Ne po e pëlqejmë shumë përditësimin e ri të Snapchat

Snapchat

Snapchat është ai aplikacion që po tërheq vëmendjen e të gjithë botës më shumë se kurrë në kohët e fundit. Dinamizmi dhe spontaniteti i saj kanë arritur të tërheqin gjithnjë e më shumë përdorues çdo ditë, gjë që po e kthen platformën në një mjet të fuqishëm komunikimi jo vetëm për individët, por edhe për mediat dixhitale. Ja përse tani ata na paraqesin një Discover plotësisht të ridizenjuar.

Dhe është diçka që do ta vërejmë në shikim të parë, sepse ndryshimi është mjaft i jashtëzakonshëm. Ku më parë kishte logot e botimeve të ndryshme me emrin e tyre dhe ngjyrën e korporatës, aktualisht na ofrohet një vrojtim i një pjese të përmbajtjes që mund të gjejmë brenda, duke e bërë atë më goditës dhe estetik, duke na ftuar të zhytemi në historitë që na ofrojnë. Ky ndryshim vlen si për pjesën e sipërme të skedës ku gjejmë historitë, ashtu edhe për skedën Discovery në tërësinë e saj.

Përtej estetikës, Ne gjithashtu gjetëm disa veçori të reja në kanalet e postimit, siç është opsioni për të qenë në gjendje të pajtoheni në një (duke e mbajtur atë), në mënyrë që prej atëherë e tutje lajmet e tij të shfaqen në të njëjtin vend ku shohim historitë e përdoruesve të tjerë që ndjekim. Për më tepër, synimi i Snapchat për të përmirësuar historitë e tij "të drejtpërdrejta" është gjithashtu i pranishëm në këtë azhurnim, duke u dhënë atyre rëndësi më të madhe dhe një pamje post-like.

Këto lajme rrumbullakohen nga një ridizenjim i lehtë në disa pjesë të ndërfaqes së përgjithshme, të cilat i japin asaj një ajër të ripërtërirë në mënyrë që fryma jonë e ngarkimit të përmbajtjes së re dita-ditës të mos bjerë. Prandaj, Nëse nuk e keni provuar Snapchat ende, kjo është një kohë e mirë për të provuar rrjetin social të momentit. Nëse jeni tashmë përdorues, shihemi atje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.