Siç e prisnim, Apple do të transmetojë ngjarjen në 21 live

Kryesore në internet 21 Mars Pasdite dje (në Spanjë), mollë Transporti detar më në fund ftesat për ngjarjen e 21 Marsit që kemi pritur kaq gjatë. Dhe unë e them atë më në fund dhe se kemi pritur për kaq shumë kohë sepse e dinim që ata duhej të mbanin një ngjarje në Mars por, ndryshe nga rastet e tjera, këto ftesa nuk mbërritën afër një muaj më parë, por më pak se dy javë për Keynote. Ashtu si të gjitha ngjarjet në të cilat paraqitet hardueri i ri, çdo përdorues do të jetë në gjendje të shohë Kryesore në me kullim.

Megjithëse, mirë, siç mund ta lexojmë në ueb që po zhvillohet për ngjarjen, fillimisht përdoruesit e sistemeve operative Linux do të liheshin anash. Sipas Apple, për të qenë në gjendje të shihni ngjarjen që ju nevojitet një iPhone, një iPod Touch ose një iPad me të iOS 7.0 ose më vonë, një Mac me Safari 6.0.5 të aktivizuar OS X 10.8.5 (Lion Mountain) ose më vonë ose një PC me Microsoft Edge të ndezur Dritaret 10. Ne gjithashtu mund ta shikojmë ngjarjen nga një gjeneratë e dytë ose e tretë Apple TV me versionin e softuerit 6.2 ose më vonë ose një gjeneratë e katërt Apple TV, logjikisht cilindo version i tvOS keni.

Apple do të ribotojë Keynote drejtpërdrejt

Si zakonisht, Apple tashmë e ka uebin gati për të parë ngjarjen drejtpërdrejt. Ju mund të përdorni atë nga KJO LIDHJE e cila do të tregojë informacionin aktual deri afërsisht dhe nëse nuk gaboj 15-20 minuta para ngjarjes, për të cilën ne kujtojmë se është 19h e gadishullit të Spanjës ose 10 e mëngjesit PDT.

Me përjashtim të befasisë, ngjarja do të zgjasë një orë ose pak më shumë, pasi që asnjë prej tyre produktet e pritshme do të jetë një risi shumë e rëndësishme: iPhone SE Duhet të jetë një version i reduktuar i iPhone 6s me disa mangësi, 9.7 inç iPad Pro Duhet të jetë një model i iPad me madhësi të reduktuar që ata prezantuan shtatorin e kaluar me përmirësime të vogla dhe ato gjithashtu priten shiritat për Apple Watch, i cili është vetëm një pajisje shtesë për një pajisje që ata prezantuan (për herë të dytë) pranverën e kaluar. Në çdo rast, unë marr faqen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.