Ne tashmë kemi një rimorkio dhe ditën e hapjes për serinë Apple TV + «Pushtimi»

Pushtim

Filmi i ri i filmuar për Apple TV + tashmë ka një datë të lëshimit. Seria "Pushtimi»Ne mund ta shohim atë nga 22 tetori. Ende duhet të presim disa muaj.

Por tani për tani mund të pranojmë të shohim të parën rimorkio të këtij seriali të trillimeve shkencore që premton të jetë një sukses. Eshte dicka…

Apple sapo njoftoi zyrtarisht se seriali dramatik sci-fi "Invasion" nga Simon Kinberg ("Filma me X-Men", filma "Deadpool", "The Martian") dhe David Weil ("Hunters"), do të dalë në treg më 22 tetor.

Seriali do të përbëhet nga 10 episodet. I vendosur në kontinente të ndryshme, "Invasion" na tregon një sulm të huaj në të gjithë planetin përmes perspektivave të ndryshme nga pjesë të ndryshme të botës.

Po luan Shamier anderson ("Bruised", "Awake"), Golshifteh Farahani ("Nxjerrja", "Paterson", "Trupi i Gënjeshtrave"), Sam Neill ("Jurassic World: Dominion", "Peaky Blinders"), Firas nassar ("Fauda") dhe Shioli Kutsuna ("Deadpool 2", "The Outsider").

"Pushtimi" është shkruar dhe prodhuar nga Kinberg dhe Weil dhe nga Jakob Verbruggen ("The Alienist", "The Fall"), i cili gjithashtu drejtoi disa episode. Audrey Chon ("The Twilight Zone"), Amy Kaufman ("When They See Us") dhe Elisa Ellis shërbejnë si producente ekzekutive së bashku me Andrew Baldwin ("The Outsider"). Katie O'Connell Marsh ("Narcos", "Hannibal") është producentja ekzekutive e Boat Rocker Studios.

Kjo seri e re e marsianëve pushtues do të bëjë debutimin e saj botëror në Apple TV +. Tri episodet e para do të shfaqen premierë njëkohësisht në Tetor 22 të këtij viti, pasuar me këste të reja, çdo të Premte, deri në përfundimin e dhjetë kapitujve të sezonit të parë.

Nuk është konfirmuar ende nga Apple, por jemi të sigurt që do të ketë më shumë stinë të "Pushtimit", pa dyshim. Për shumën e parave që ka kushtuar xhirimi i këtyre dhjetë episodeve të para, me siguri do të jetë një sukses dhe kompania do të dëshirojë ta përfitojë duke e zgjatur me më shumë sezone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.