Netflix konfirmon zbatimin e audios hapësinore në aplikacionet e tij iPhone dhe iPad

Audio hapësinore

Netflix konfirmon zyrtarisht ardhjen e audios hapësinore në aplikacionet e tij për iPhone dhe iPad në orët e ardhshme. Audio hapësinore i lejon artistët krijoni përvoja gjithëpërfshirëse audio me zë shumëdimensional, tepër të qartë i cili tani do të jetë gjithashtu i disponueshëm për përdoruesit e këtij aplikacioni të përmbajtjes audiovizuale.

Lajmi u hodh disa orë më parë me konfirmimin zyrtar Uebfaqe 9to5Mac në të cilën ishte paralajmëruar për zbatimin e tij në iOS 14. Prej kohësh është përfolur për mbërritjen e mundshme të audios hapësinore në Netflix dhe tani duket se ata tashmë do ta zbatonin këtë cilësi tingulli në përmbajtjen e tyre.

Netflix përfshin audio hapësinore për AirPods Pro dhe AirPods Max

Të gjithë përdoruesit që kanë AirPods Pro ose AirPods Max do të fillojnë të shijojnë këtë përvojë të ndryshme të tingullit. Përveç kësaj, duhet thënë se versioni i ri i sistemit operativ iOS 15 e çon tingullin hapësinor në nivelin e ardhshëm me opsionin e ri Spatialize Stereo, i cili simulon përvojën e Audio Hapësinore për përmbajtje që nuk është në përputhje me Dolby Atmos. Por ky nuk është lajmi kryesor sot, sot na ka mbetur ardhja e kësaj cilësie të zërit në Netflix. 

Tani për tani, zbatimi i këtij shërbimi do të kryhet gradualisht, megjithëse ata tashmë kanë filluar me të. Me këtë nënkuptojmë se është e mundur që tani për tani nuk e keni atë funksion të aktivizuar në aplikacion, por atë ndoshta në orët ose ditët e ardhshme do të aktivizohet. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.