Netflix po teston mbështetjen për audio hapësinore AirPods

Një nga funksionet e reja që na solli iOS 14 ishte audio hapësinore për AirPods. Një mënyrë e re për të dëgjuar përmbajtje që padyshim surprizon. Sidoqoftë, ajo është e kufizuar në përmbajtjen e Apple edhe pse ato janë të hapura për palët e treta për të përfituar nga funksioni. Sipas informacionit të fundit të rrjedhur nga deiPhoneSoft, një zhvillues i Netflix do ta kishte konfirmuar atë së shpejti do të jemi në gjendje të shohim përmbajtjen e Netflix me audio hapësinore. 

Duhet thënë që tani kjo veçori e re e Space Audio është në dispozicion vetëm për Apple TV +, Hulu (në Shtetet e Bashkuara) dhe Disney +. Netflix mund të jetë i dyti në listë që shton mundësinë që të mund të dëgjojmë audion e serialeve dhe filmave të tij duke përfituar nga audio hapësinore e AirPods Pro dhe AirPods Max. Një funksion që na lejon të zhytemi në videon që po shikojmë dhe që audio lëviz pranë kokës sonë duke përfituar nga xhiroskopi i iPhone tonë. Tani, është e rëndësishme të theksohet se audio hapësinore është e përputhshme vetëm me AirPods Pro dhe Max, dhe vetëm me iPhone 7 ose modelet e mëvonshme, dhe iPad aktual.

Nuk ka një datë të saktë se kur mund ta kemi në dispozicion këtë veçori të re, por po, Ashtu si Dolby Atmos, ai mund të kufizohet në përdoruesit më premium të Netflix, domethënë atyre që paguajnë më shumë. Një lajm i mirë pa dyshim, megjithëse do të dëshironim që Apple ta zbatonte këtë audio hapësinore në Apple TV pasi është pajisja ku konsumohet më shumë përmbajtje video, megjithatë, duhet të marrim parasysh kufizimet dhe se "truri" i kësaj hapësinore audio është xhiroskopi i iPhone ose iPad tonë. Dhe ti, A keni provuar audio hapësinore me Apple TV + ose Disney +? E përdorni kur shikoni përmbajtje në iPhone ose iPad?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.