Netflix surprizon duke nisur lojën zyrtare të Gjërave të Huaja për iOS

Ne po konsumojmë gjithnjë e më shumë përmbajtje përmes shërbimeve të tilla si Netflix ose HBO, është e ardhmja në të tashmen. Dhe është se askush nuk shikon më televizione konvencionale, rregullat po ndryshojnë dhe të gjithë e dinë atë. Netflix është mbreti i transmetimit të videove dhe askush nuk mund ta mohojë atë, por edhe Apple e di që duhet të futet në këtë biznes sa më shpejt të jetë e mundur.

Një nga surprizat e Netflix ka qenë padyshim Stranger Things, një seri estetike e viteve tetëdhjetë që na tregon për aventurat e një grupi fëmijësh, të cilëve u ndodhin gjëra të çuditshme, kurrë më mirë. Po e shijon aq shumë falë atij ajri melankolik që transmeton, duke na kujtuar atë që pamë disa vite më parë. Do të ketë sezonin e tij të dytë shumë shpejt dhe për pritjen, Netflix vetëm na befasoi me fillimin e Stranger Things The Game, një lojë falas me të cilën mund të zhytemi në botën e çuditshme ... Pas kërcimit ne ju japim të gjitha detajet e Stranger Things The Game.

Gjërat e huaja për iOS, është një aventurë RPG Kjo në të kujton shumë klasikët e vjetër të konzollave të lojërave si Final Fantasy, Zelda, apo edhe Pokemon. Një lojë në të cilën do të kemi mundësia për të zgjedhur midis shtatë karaktereve të serisë për të zbuluar aftësitë e tij para lojës. Duhet thënë se Stranger Things na ka magjepsur, dhe kjo lojë gjithashtu do t'ju magjepsë, ata nuk premtojnë asgjë më shumë dhe asgjë më pak se deri në 10 orë lojë dhe ata tashmë thonë se me fillimin e sezonit të dytë ata do të shtojnë përmbajtje të re.

Kështu që ju e dini, ndërsa a jeni duke pritur premierën e sezonit të dytë të Stranger Things, mos hezitoni të provoni këtë lojë të shkëlqyeshme në mënyrë që të shijoni momentet tuaja të vdekura. Është universal kështu që ju mund ta luani atë në të gjitha iDevices tuaj dhe është gjithashtu një lojë plotësisht falas. Po merr vlerësime tepër të mira në vlerësimet e App Store, e cila është një garanci.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.