Ngjarja tjetër speciale e Apple mund të jetë 8 Mars

Ngjarja e radhës e Apple

Ne kemi qenë që atëherë Në fund të dhjetorit duke parashikuar një ngjarje të re të Apple në këtë tremujor të parë të 2022. Në fakt, ekspertët sigurojnë se ky vit do të jetë një vit rekord për sa i përket lançimit të produkteve dhe shërbimeve të reja nga molla e madhe. Dhe fjalimi i parë mund të ketë tashmë një datë: 8 Mars. Është data e parë që tingëllon e fortë pasi ne i dimë qëllimet e programimit të ngjarjes së parë speciale të Apple në 2022.

8 Mars, data e mundshme për ngjarjen e parë të Apple në 2022

Ngjarja dukej se ishte e pashmangshme që kur thashethemet filluan në fund të dhjetorit. Kjo ngjarje e veçantë, kryefjala apo Apple Event synon të jetë e para e 2022 ku do të shohim iPhone SE 3 dhe iPad Air i ri, siç parashikohet nga informacionet e javëve të fundit.

Artikulli i lidhur:
iPhone SE i ri mbërrin së bashku me një iPad Air sipas rrjedhjeve të fundit

Kjo ngjarje duket sikur është parashikuar për të javën e dytë të marsit. Në fakt që nga Bloomberg Ata tashmë tregojnë për një datë specifike: el e martë 8 Mars. Është e qartë se do të ishte një ngjarje në internet si të gjitha ngjarjet që nga fillimi i pandemisë COVID-19 dy vjet më parë. Kështu raportojnë mediat:

Apple po synon një datë më afër 8 Marsit për të prezantuar një iPhone të ri me kosto të ulët dhe iPad të përmirësuar, thonë ekspertët, duke nisur një vit potencialisht rekord për lançimin e produkteve.

Njoftimi do të shënojë ngjarjen e parë të madhe të Apple që kur lançoi një MacBook Pro të ri në tetor. Ashtu si lançimet e tjera të fundit të kompanisë, pritet të jetë një prezantim në internet dhe jo personalisht, sipas ekspertëve, të cilët kërkuan të mos identifikohen sepse diskutimet janë private.

Në këtë rast, siç e përmendëm, ka shumë gjasa që ta shohim iPad Air 5 i ri, iPhone SE 3 dhe lëshimi i iOS 15.4 e cila ka filluar periudhën e saj beta një javë më parë. Pritet që iPhone SE 3 të mos marrë risi të mëdha në dizajn që nga viti vallëzuese Parashikimi duket se do të shtyhet deri në vitin 2023. Ndërsa iPad Air 5 do të integrojë çipin A15 dhe do të jetë gjithashtu i pajtueshëm me rrjetet 5G.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.