Një burrë 76-vjeçar shpëtohet nga Apple Watch i tij dhe dëshiron të promovojë përdorimin e tij më shumë

Gaston D'Aquino Apple Watch

Askush nuk do t’i kishte thënë Gaston D'Aquino, protagonist i historisë sonë sot me një fund të lumtur, se dhurata që ata i dhanë do t’i shpëtonte jetën disa kohë më vonë. Isshtë një Apple Watch. D'Aquino është një nga përdoruesit e Apple Watch i cili është ruajtur nga ora e tij inteligjente.

Gaston D'Aquino është një japonez 76-vjeçar se ai ishte në një ngjarje fetare kur Apple Watch e lajmëroi se rrahjet e zemrës së tij nuk ishin normale. Protagonisti ynë mund të kishte injoruar këto alarme dhe të vazhdonte me punët e tij. Sidoqoftë, megjithëse ishte mirë dhe nuk gjeti ndonjë anomali në gjendjen e tij, preferoi të merrte pjesë në mjekun e tij dhe të konsultohej. Dhe mirë ai bëri, pasi që sipas fjalëve të tij: "Ishte një bombë me sahat në këmbë".

Pasi ndoqi konsultën e mjekut të tij të përgjithshëm, Gaston D'Aquino i tha atij se nuk e dinte pse ishte atje, por që Apple Watch i kishte dërguar alarme për rrahjet e zemrës së tij. Protagonisti ynë 76 vjeçar pretendon se mjekët i thanë se këto orë ofrojnë lexime shumë të sakta. Kështu që ata e dërguan atë tek kardiologu dhe me të vërtetë, kishte një problem dhe një prej atyre të dhjamosur: ai kishte probleme në arteriet koronare. Për të qenë më specifik: dy prej tyre ishin bllokuar plotësisht dhe e treta ishte me grila 90 përqind.

Po atë javë ai iu nënshtrua një Angiopatia y aktualisht është në top formë. Sigurisht, duhet të bëni kujdes (vuani nga diabeti, kolesterol i lartë dhe jeni hipertension). Por ajo që vendosi D'Aquino është të dërgojë një letër drejtuar CEO të Apple Tim Cook, duke e falënderuar atë për vënien në dispozicion të përdoruesve të këtyre llojeve të shpikjeve Dhe që nëse kushëriri i tij, i cili kishte vdekur muaj më parë nga problemet e zemrës, do të kishte pasur edhe një Apple Watch, kjo do t'i shpëtonte edhe jetën.

Gjithashtu, protagonisti ynë i lumtur nuk dëshironte t'i linte mundësinë t'i komentonte Tim Cook se vazhdoni të promovoni përdorimin e Apple Watch midis njerëzve me probleme të zemrës. Dhe kjo është diçka që Apple me siguri i ka pëlqyer pasi interesi i saj për të hyrë në sektorin shëndetësor - dhe larg modës - nuk është diçka e re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pedro Reyes dijo

    E vërteta është që unë do të doja të kisha një të tillë por paga ime nuk e lejon atë, megjithëse mendoj gjithashtu se duhet të kem pak më shumë autonomi.