Një kompani koreano-jugore do të jetë e ngarkuar me prodhimin e baterive të Apple Car

Koncepti i makinës Apple

Thashethemet e reja. Por këtë herë ato nuk kanë të bëjnë me iPhone 7, nga të cilët pothuajse çdo ditë, të paktën këtë javë, duket se kemi një seancë të dyfishtë të rrjedhjeve, thashethemeve, imazheve ... diçka që ka filluar të lodhet. Këtë herë thashethemet kanë të bëjnë me Apple Car, automjetin e ardhshëm elektrik që Apple do të zhvillonte në projektin Titan. Sipas botimit të ET News, Apple ka arritur një marrëveshje me një kompani të vendosur në Korenë e Jugut për të zhvilluar dhe prodhuar baterinë të automjetit të supozuar elektrik në të cilin po punon Apple, pasi që kompania nuk ka ofruar kurrë një konfirmim zyrtar në lidhje me këtë.

Publikimi nuk ka qenë në gjendje të zbulojë se cili është emri i kompanisë, por përkundër marrëveshja e konfidencialitetit e arritur nga të dy kompanitë në të cilën kompania nuk mund të komentojë mbi këtë aleancë, ka shumë të ngjarë që nuk do të duhet shumë kohë për ta zbuluar. Kjo marrëveshje na tregon se Apple ka zgjedhur të zhvillojë jashtë baterinë për automjetet elektrike.

Me sa duket Apple do të interesohej për disa bateri të zbrazëta që veprojnë si një burim dytësor i energjisë dhe patenta e së cilës i përket një kompanie të vendosur në Korenë e Jugut e quajtur Orange Power, një kompani që ka 25 të punësuar në departamentin R&D të 33 që përbëjnë fuqinë punëtore. Siç mund ta lexojmë në ET News, marrëveshja me këtë kompani është për shkak të hulumtimit që po kryhet aktualisht në fushën e baterive.

Meqenëse bateritë gjenerojnë më shumë nxehtësi nga qendra e tyre për shkak të reaksioneve kimike, kjo kompani ka krijuar bateri në vendet ku rrjedha e ajrit dhe ftohja janë më intensive në qendër të baterive, gjë që minimizon instalimin e pajisjes ftohëse. pajisje që parandalon mbinxehjen.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.