Një rrjedhje iOS 14 tregon se si mund të duken kufjet e nivelit të lartë të Apple

Muaji Qershor po afron dhe bashkë me të edhe WWDC, edhe pse me COVID-19 që qarkullon në të gjithë botën, mbajtja e konferencës kombëtare të zhvilluesve të Apple paraqet një rrezik të caktuar. Sidoqoftë, është ende shumë herët për të parashikuar këto ogur të këqija. Ndërkohë, rrjedhjet e para të iOS 14 na tregojnë dy ikona që mund t'i referohen kufjeve të nivelit të lartë të Apple, një pajisje për të cilën kemi fantazuar për mjaft kohë. Këto kufje mund të duken si Beats Solo, por me veçori të transportuara AirPods si anulimi i zhurmës ose modaliteti i ambientit. A do të përballemi me produktin tjetër të shkëlqyeshëm nga Apple?

Dy ngjyra themelore për kufjet e nivelit të lartë të Apple

9to5mac ka qenë përgjegjës për filtrimin e dy ikonave të iOS 14. Në to, siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, ne shohim kufje në dy pamje: gri të bardhë dhe hapësirë. Veryshtë shumë e mundur që ekzistojnë dy ikona: njëra prej tyre për mënyrën normale të iOS dhe një tjetër për mënyrën e errët. Por ata gjithashtu mund të na tregojnë ngjyrat në të cilat ato mund të jenë të disponueshme.

Ideja që Apple po punon për disa kufje të nivelit të lartë, Përtej AirPods, ajo lindi disa vjet më parë kur Ming-Chi Kuo parashikoi nisjen e tij. Beenshtë vonuar dhe vonuar derisa të mund të kemi më në fund një pamje të mprehtë sesi mund të jenë ato, megjithëse në formë ikone, në hyrjet dhe daljet e iOS 14, programi tjetër i shkëlqyeshëm nga iDevices.

Informacioni që na jep rrjedhja është mjaft i vogël: ekzistenca e dy ngjyrave të mundshme, dimensionet e pajisjes dhe mbushja e saj, dhe pak tjetër. Po nëse mund të hetojmë më shumë, janë thashethemet dhe rrjedhjet e prodhimit përtej këtij lajmi të ri. Risitë e këtyre kufjeve do të ishin të mjaftueshme pasi Apple do të mbartte karakteristika të mëdha të AirPods në produktin e ri: karikim pa tel, anulim i zhurmës, modaliteti i ambientit ose pauzë dhe riprodhim automatikisht me lëvizje të caktuara.

Ne gjithashtu nuk e dimë me siguri nëse produkti do të vazhdojë apo jo, por përfshirja e këtyre ikonave në iOS 14 i jep Apple deri në vjeshtë për t'u përgatitur për prodhimin e saj. Ekziston gjithashtu mundësia e vonimit, avancimit apo edhe shtyrjes së tij në varësi të kushteve në të cilat shihet molla e madhe për lëshimin e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   abeluko dijo

    ose ka thjesht vetëm një model dhe jo dy ose dy ngjyra, dhe ato janë ikona të ndryshme për modalitetin e errët ...