Një video shfaqet tashmë me çmontimin e parë të AirTag

Video AirTag

Apple është gjithmonë në përputhje me datat e dorëzimit të lançimit të pajisjeve të saj. Tha sot 30 prill porositë e para për AirTags do të dorëzoheshin dhe ato i kanë bërë.

Dhe gjithmonë ekziston dikush që dëshiron të vërë duart në një pajisje të re për të "futur kaçavidën brenda" dhe për të zbuluar se ç'është çështja. Epo, koha nuk ka munguar, dhe lotimi i parë i gjurmuesit të ri të Apple tashmë është publikuar. Dhe këtë herë, nuk ishin djemtë e iFixit. Le të shohim.

Siç njoftoi kompania në ditën e prezantimit të saj, sot porositë e para të gjurmuesit të ri Apple kanë filluar të dorëzohen në të gjithë botën: AirTags. Dhe nëse për disa ditë tani videot e zhbllokimit të parë po shfaqen në internet për ata që "lidhen" nga Apple që morën njësitë e para, sot lotimi i parë tashmë është publikuar.

Kanali japonez në YouTube Haruki sapo postoi një video me një prishje të thellë prej 14 minutash të AirTag. Ne tashmë e dinim që gjurmuesi hapet lehtësisht për të zëvendësuar ref-in e baterisë të tipit "monedhë". 2032. Por kjo video na jep një vështrim më të plotë të përbërësve të brendshëm Bluetooth, çipit U1 dhe përbërësve të tjerë, të gjithë të integruar në një disk shumë të vogël, madhësia e një monedhë prej 2 Euro.

Shumë teknologji janë të paketuara në hapësirë ​​shumë të vogël

Sapo të hiqet dera e baterisë, duket relativisht e lehtë të hiqni predhën e brendshme plastike për të çmontuar AirTag, për sa kohë që keni një të tillë herramienta shumë mirë për të.

Një nga aspektet interesante të dizajnit është mënyra se si Apple përdor Rast spiralja si një altoparlant i çiftuar me një "motor të mbështjellësit të altoparlantëve" të vendosur në qendër të pajisjes.

Duket se një motor i tillë i vendosur në fushën magnetike qendrore vibron për shkak të ndryshimeve aktuale, dhe strehimi në anën e spirales vepron si një diafragmë.

Gjynah është që komentet në videon e Haruki Ata janë në japonisht. Por unë jam i sigurt se djemtë në iFixit janë tashmë në punë dhe së shpejti do të kemi lotë të rinj AirTag, tashmë në anglisht. Por tani për tani, ne mund të jemi të kënaqur me këtë lotim fenomenal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.