Njoftimet e reja të privatësisë të Apple tani po shfaqen në iOS 14.4 Beta

Duket se ne do ta mbyllim vitin duke folur për polemikat (e padrejta) që kanë rrethuar Politika e re e privatësisë e Apple. Një politikë e re që u vendos nën presion shtyhet për në fillim të vitit 2021, domethënë, ishte menduar të hynte në fuqi me fillimin e iOS 14 në shtator, por pas ankesave nga disa kompani u vendos që të largohej për 2021. Dhe tani është koha, ne jemi dy javë larg nga fundi i viti, 2021 po afron dhe bashkë me të po afrohet edhe në politikën e re të privatësisë të Apple. IOS 14.4 i ri në versionin beta tashmë ka dhënë shenjat e para të këtyre paralajmërimeve të reja të privatësisë ... Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e këtyre njoftimeve të reja.

Siç themi, këto njoftime aktualisht janë në dispozicion vetëm në beta-n e parë të iOS 14.4, me këto Apple po përgatit terrenin për njoftimet përfundimtare që do të shohim. Siç mund ta shihni në imazhin që kryeson këtë postim, njoftimet e reja do të na paralajmërojnë se të dhënat tona do të përdoren për të na ofruar një përvojë tregtare më të mirë dhe të personalizuar, Apple do të na lejojë të bllokojmë gjurmimin, ose ta autorizojmë atë për aplikacionin në fjalë për të mbledhur të dhënat që u nevojiten për të na ofruar një ofertë komerciale të personalizuar. Dhe jo vetëm reklama, në fund do të marrim njoftime kur një aplikacion fillon të mbledhë disa informacione që na shqetësojnë, pavarësisht nga informacioni ...

Os Ne do të informojmë për fillimin përfundimtar të këtij funksioniTrueshtë e vërtetë që disa përdorues po e gjejnë atë në versionet para iOS 14.4, por më e sigurta është se lëshimi përfundimtar do të futet në vitin 2021. Dhe më e rëndësishmja, duhet të jemi të qartë se kjo padyshim që do të përfitojë ne si përdorues. na lejoni të kemi kontroll më të madh të të dhënave tona në mënyrë që ne të jemi ata që vendosim se çfarë përdoret për ne dhe për çfarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.