Nomad lançon kasetat e para super të holla për iPhone 14

Kutitë Nomad Super Slim

Nëse jeni adhurues i kutive që mezi i shtojnë peshë iPhone-it tuaj, jeni me fat sepse një nga prodhuesit më të mirë të kutive e lanson këtë kategori për iPhone 14.

Kur flasim për kopertina, ekzistojnë dy kategori të diferencuara mirë: ata që kanë prioritet mbrojtjen dhe ata që duan diçka që mezi ndryshon estetikën dhe dimensionet e iPhone-it të tyre. Ndërsa të parët kanë një listë të madhe mundësish, me materiale, dizajne dhe çmime të ndryshme, këto të fundit janë pak më të braktisura nga prodhuesit. Kjo është arsyeja pse është një lajm i mrekullueshëm që një markë si Nomad, e cila na ofron disa nga kutitë më të mira që mund të gjejmë për iPhone-ët tanë, po lançohet për herë të parë në këtë kategori përdoruesish me dy kuti të përputhshme me tenda për modelet iPhone 14. .

Kutitë Nomad Super Slim

Kutitë e reja Super Slim të Nomad janë aq të holla sa nuk kanë as butona. Ata përshtaten me iPhone tuaj si një dorezë dhe kanë prerje për butonat e energjisë dhe volumit, plus të dukshmen për çelësin e heshtjes, mikrofonin, altoparlantin dhe lidhësin Lightning. Është e rëndësishme të theksohet se pavarësisht nga hollësia e saj ekstreme, Nomad ka zgjedhur të mbrojë të gjithë pajisjen tuaj, 360º, që do të thotë se pjesa e sipërme dhe e poshtme mbulohen gjithashtu nga mbulesa. Po moduli i kamerës? Është i vetmi vend ku kutia trashet për të krijuar një buzë që mbron të tre lentet e kamerës iPhone, në mënyrë që ta vendosni me lehtësi në çdo sipërfaqe.

Nomad nuk jep detaje për plastikën e përdorur për këto mbulesa, por na bën të ditur se të paktën 50% vjen nga materiale të ricikluara, një tjetër pikë në favor të tij. Është i pajtueshëm me karikimin pa tel, dhe ato janë aq të holla sa madje janë në përputhje me sistemin MagSafe, pavarësisht se nuk ka magnet në kasë. Megjithatë, Nomad e bën të qartë se kapja nuk do të jetë aq e fortë sa MagSafe origjinale, kështu që nuk rekomandon përdorimin e montuesve të makinave me kasë. Por ju do të mund të përdorni karikuesit tuaj MagSafe në shtëpi dhe të përfitoni nga komoditeti i sistemit magnetik me këtë kuti. Ai është i disponueshëm për të gjitha modelet e iPhone 14 në dy ngjyra, të zeza dhe transparente, të dyja me një përfundim mat dhe një sipërfaqe të krijuar për të ofruar një kapje të mirë. Çmimi i tij në faqen e internetit Nomad është 29,95 dollarë (lidhje)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tony dijo

  hahahaha me shtrenjte te lutem!! ka te mira dhe cilesore ne aliexpress per 2€ me transport
  çfarë mënyrë për të mashtruar stafin hajde!