Nuk do të ketë asnjë stok të iPhone 13 për të gjithë deri në shkurt 2022

Nëse nuk do të mjaftonim me pandeminë COVID-19, këtë 2021 kemi mësuar një fjalë të re: mikroçipe. Një mungesë globale që po paralizon industrinë e teknologjisë në një kohë kur ka frikë globale për të gjitha ndryshimet që po kalojmë në jetën tonë. U fol për vonesa në nisjen e iPhone 13 për shkak të këtyre problemeve, por kishte mjaft njësi në fillim, po, Vonesa po bëhet patentë dhe tashmë ka nga ata që thonë se oferta nuk do të përputhet me kërkesën deri në shkurtin e ardhshëm. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet ...

Dhe është se edhe pse siç ju themi ne kishte furnizim në fillim, Tim Cook pohoi se kishte probleme në prodhim për shkak të mungesës së komponentëve. Tani për tani kemi një kohë pritjeje prej rreth një muaji, dhe pikërisht kjo kohë nuk është aq e gjatë sepse Apple u përpoq të izolohej nga këto probleme duke projektuar çipat e saj dhe duke "paguar" më shumë për to. Por e vërteta është se problemet po prekin të gjitha pajisjet e tyre...dhe gjithashtu Tim Cook ka konfirmuar se këto probleme me furnizimin ata po supozojnë që kompania të ketë 6 miliardë dollarë humbje. 

Ka optimizëm, dhe siç themi ne, një raport nga Digitimes konfirmon se do të jetë shkurti i ardhshëm ai që stabilizon ofertën dhe kërkesën dhe me këtë do të jemi në gjendje të zvogëlojmë kohën e pritjes kur blejmë një iPhone 13 të ri. Apple po bën gjithçka që është e mundur për të rregulluar këtë problem, ata janë të parët e interesuar për të shitur, por ju e dini, Nëse dëshironi të dhuroni një iPhone 13 këtë Krishtlindje, blini pajisjen tani për ta marrë atë në kohë. Dhe ti, A ju është dashur të prisni një kohë të gjatë për të marrë në dorë iPhone 13 të ri? Po mendoni ta dhuroni këtë Krishtlindje?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Antonio Jose Adamuz Avila dijo

    Unë kam pritur për 3 iPhone 13 Pro Max 512 GB dhe iPad Mini të ri celular 265 GB që nga prezantimi. Financimi i pranuar dhe ende në pritje. Shpresoj se nuk do të zgjasë kaq shumë! ‍♂️