Nuk do të ketë MicroLED në Apple Watch këtë vit sipas një analisti

MicroLED është hapi tjetër pas OLED aktual që kompania Cupertino është duke porositur nga JDI për të prodhuar ekranet për pajisjet e saj. Megjithëse është akoma shumë larg për ta parë atë të pranishëm në pajisje të mëdha si iPad ose MacBook, ku Apple qartë vazhdon të vërë bast në panelin tradicional IPS, kërkimet në teknologjitë e reja janë akoma të pranishme. Apple Watch duket ai i zgjedhur për të vënë bast në një sistem të ri ekrani, siç kishte ndodhur tashmë në atë kohë pasi ishte pajisja e parë e Apple që zgjodhi panelin OLED. Sidoqoftë, Disa rrjedhje sugjerojnë që Apple Watch nuk do të marrë MicroLED gjatë këtij viti 2020.

Edhe pse disa javë më parë u raportua se në Santa Clara (California) Apple ishte duke testuar një botim të Apple Watch me një ekran MicroLED që lejonte që pajisja të ishte më e lehtë, e ndritshme dhe mbi të gjitha të kursente energji, duket se gjithçka kthehet në pikën e mëparshme. Sipas një "rrjedhësi" që bën fushata në Twitter, përdoruesi @Lovetodream, paralajmëron se Apple Watch Series 6 do të vazhdojë të përdorë të njëjtin ekran me modelin aktual. Kujtojmë që kompania Cupertino porositi JDI të prodhojë ekranin Apple Watch, ndërsa po mendon të vërë bast në LG dhe Samsung për ekranet e iPhone të ri.

Një vonesë prej një viti në mbërritjen e MicroLED në Apple Watch parashikon të paktën edhe një vit vonesë në mbërritjen e iPhone. DHEKy panel MicroLED mund të jetë basti më i mirë për autonominë dhe konsumin e energjisë të pajisjeve mobile në vitet e fundit, veçanërisht duke marrë parasysh se ndërsa ka zgjedhur mundësinë e karikimit të baterive më shpejt dhe më shpejt, praktikisht asgjë nuk është bërë për të rritur kapacitetin e tyre në mënyrë të konsiderueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.