Officialshtë zyrtare: XNUMX miliard iPhone janë shitur

Tim Cook me një miliard iPhone

Tim Cook me një miliard iPhone

Tani është viti 2007, kur iPhone i parë doli në shitje. Ose afër, në varësi të mënyrës se si e shikoni. Ai moment kur gjithçka ndryshoi dhe nga i cili teknologjia mobile nuk do të kuptohej më si më parë. Shumë gjëra kanë ndodhur - po - që nga ajo kohë, dhe shumë prej tyre kanë qenë lajmet dhe surprizat që kemi parë gjatë rrugës. E fundit prej tyre (pritet, duhet thënë) arrin sot, kur e kemi mësuar atë Apple tashmë ka arritur të shesë shifrën jo të pakonsiderueshme të një miliard iPhone. Kjo është konfirmuar nga CEO i kompanisë, Tim Cook:

IPhone është bërë një nga produktet më të rëndësishëm, globalisht të rëndësishëm dhe të suksesshëm në histori. Hasshtë bërë më shumë sesa thjesht një shoqërues i vazhdueshëm. IPhone është me të vërtetë një pjesë thelbësore e jetës sonë të përditshme dhe na lejon të bëjmë shumë nga ato që bëjmë gjatë ditës. Javën e kaluar kemi arritur të kalojmë një tjetër moment të madh duke shitur iPhone XNUMX miliard. Ne kurrë nuk kemi vendosur të marrim më shumë numra, por gjithmonë kemi vendosur të krijojmë produktet më të mira që bëjnë diferencën. Faleminderit të gjithëve në Apple që ndihmuan për të ndryshuar botën çdo ditë.

Kjo është përveç lajmeve, pjesërisht të mira, që diheshin dje në lidhje me rezultatet financiare që korrespondojnë me tremujorin e katërt fiskal të kompanisë. Ai gjithashtu shërben për të mbështetur (edhe më shumë, nëse është e mundur) rëndësinë e madhe të iPhone brenda Apple, duke qenë një produkt kryesor që gjithnjë e më shumë është në gjendje të arrijë më shumë njerëz, diçka që nuk ka gjasa disa vjet më parë.

Ajo gjithashtu vjen në një kohë kur iPhone është në një farë mënyre të vdekur, pa e ditur me siguri se cili do të jetë modeli tjetër që do të shohim në shtator dhe pa qenë shumë të qartë se cilat janë ato acet që mbajnë mëngën e tyre ata nga Cupertino, mjaft të mirë për të na bërë të presim një vit për ndryshimin e radhës në produktin e tyre më të dashur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Humberto dijo

  Pika, të lutem, asnjanëse.

 2.   Harry dijo

  Sa e bezdisshme dritarja lundruese për t'ju ndjekur në YouTube!
  Nëse do të përkeqësoheni çdo herë !!!