Përdoruesit e iPhone 15 mund të dinë ciklet e karikimit të baterisë

iPhone 15 Pro

Nëse jeni një nga ata me fat që tashmë keni një iPhone 15 në duar, jeni me fat sepse linjat dhe pret pajisje e re ato janë të gjata. iPhone i ri i Apple duket se mund të vendosë rekorde të reja shitjesh. Megjithatë, ne nuk do të jemi në gjendje ta dimë këtë me siguri për disa javë. Përdoruesit që tashmë po testojnë pajisjen e kanë kuptuar këtë iPhone 15 tregon numrin e cikleve të baterisë, informacion që nuk është shfaqur kurrë në asnjë iPhone tjetër.

Apple ju lejon të kontrolloni ciklet e karikimit të iPhone 15

Pak ditë më parë po flisnim për bateritë e iPhone 15 dhe autonominë e tij në krahasim me gjeneratën e mëparshme. Rritjet e kapacitetit janë mezi minimale dhe autonomia është rritur pak. Informacioni i baterisë ka qenë gjithmonë një pikë ku Apple duhej të përmirësohej. Më në fund, duket se ata kanë vendosur të bëjnë një hap përpara dhe të prezantojnë disa përmirësime me iPhone 15.

iPhone 15
Artikulli i lidhur:
Bateritë e iPhone 15 kanë më shumë kapacitet se ato të iPhone 14

Një nga përmirësimet tregon numrin e cikleve të karikimit të kryera në iPhone 15 përveç muajit të prodhimit dhe datës së përdorimit të parë. E gjithë kjo duke iu qasur përmes aplikacionit Cilësimet > Rreth. Në atë meny mund të shohim të gjitha ato detaje për të cilat kemi folur: ciklet, muaji i prodhimit dhe përdorimi i parë.

Mos harroni se ciklet e karikimit maten kur bateria shter kapacitetin e saj dhe jeta e dobishme matet në bazë të cikleve të karikimit, ndër detaje të tjera. Në fillim u mendua se kjo ishte një risi softuerike dhe se pjesa tjetër e pajisjeve do të mund ta shihnin këtë informacion në pajisjet e tyre. Por nuk është kështu, është një opsion ekskluzivisht për iPhone 15 dhe ne do të duhet të përdorim mjete jozyrtare për të konsultuar këtë informacion në pjesën tjetër të iPhone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.