Pamja e shpërthyer e AirPods konfirmon që ato nuk mund të riparohen

Një nga lajmet tradicionale kur një produkt i ri lëshohet në treg është Pamje e shpërthyer nga ekipi iFixit. Me këtë rast, siç ndodhi në kohën e tij me modelin e gjeneratës së parë dy vjet më parë, është konfirmuar se gjenerata e dytë e këtyre kufjeve nuk mund të riparohet në rast se kanë një problem në ndonjë nga përbërësit e tij. Kjo është diçka që shumica e përdoruesve të Apple prisnin dhe është se është e vështirë të kryhet një riparim në pajisje kaq të vogla, kështu që është më mirë ta ndryshoni atë drejtpërdrejt për pajisje të reja në rast dështimi.

Nëse ju jepet 0 në 10 për riparim është normale, mos u shqetësoni

Pak kufje të ngjashëm kanë një mundësi riparimi dhe në rastin e Apple AirPods gjithashtu duhet të kemi dyfish qetësinë e shpirtit pasi që garancia e tyre është më e mira në rastet e "nevojës" edhe pse është e vërtetë që pasi të ketë kaluar garancia oficer ne do të duhet të shkojmë në arkë nëse kemi një problem, diçka që ndodh me të gjitha produktet e të gjitha markave dhe jo vetëm me Apple.

Ne ju lëmë me disa nga imazhet e shumta që iFixit shton në faqen e vet të internetit me çmontimin ose më mirë mund të themi me "operacionin" me një bisturi të kryer në AirPods të gjeneratës së dytë të dytë:

Në çdo rast është normale që këto AirPod nuk synojnë të riparohenNë rast të dështimit, Apple normalisht ndryshon produktin drejtpërdrejt siç ka bërë që kur janë hedhur në treg. Për të gjithë ata që kanë mbetur me dëshirën për të parë më shumë imazhe mund të hyjnë drejtpërdrejt faqen e internetit iFixit për të parë lotimin e plotë të këtyre AirPods të gjeneratës së dytë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.