Funksionet e reja të WhatsApp që të gjithë prisnim të mbërrinin

WhatsApp

WhatsApp vazhdon me ritmin e përditësimeve dhe veçorive të reja që e bëjnë aplikacionin alternativën më interesante në tregun e aplikacioneve të mesazheve. Tani mund të largoheni në heshtje nga grupet, të zgjidhni kush ju shikon në internet dhe të bllokoni pamjet e ekranit në WhatsApp. Shtesa që do të përmirësojnë privatësinë tuaj dhe ndërveprimin tuaj me aplikacionin.

Të gjitha këto funksione do të fillojnë të përhapen gradualisht në mesin e përdoruesve të iOS gjatë këtij muaji gusht. Ka të ngjarë që disa nga këto funksione të mos jenë të disponueshme në pajisjen tuaj, kështu që ju rekomandojmë që të rinisni aplikacionin ose, në rast të dështimit, të vazhdoni të prisni, pasi vendosja do të jetë e ngadaltë.

  • Largohu në heshtje nga grupet: Njerëzit do të mund të largohen nga një grup privatisht, pa pasur nevojë të njoftojnë të gjithë pjesëmarrësit. Tani, në vend që të njoftohet i gjithë grupi në dalje, do të njoftohen vetëm administratorët.
  • Zgjidh se kush mund të shikojë kur je në linjë: Të shohim kur miqtë ose familja janë në linjë na ndihmon të ndihemi të lidhur me të tjerët, por të gjithë kemi raste kur duam të kontrollojmë WhatsApp-in tonë privatisht. Për ato raste kur dëshironi ta mbani private praninë tuaj në internet, tani ekziston mundësia për të zgjedhur se kush mund dhe nuk mund të shohë kur jeni në linjë.
  • Blloko pamjet e ekranit për mesazhet e vendosura për t'u parë një herë: Veçoria e mesazheve të vendosura për t'u parë një herë është tashmë një mënyrë shumë e njohur për të ndarë foto ose video që nuk dëshironi të ruhen përgjithmonë. Tani, WhatsApp do të mundësojë funksionin e bllokimit të kapjeve në këtë lloj mesazhesh për të shtuar një shtresë shtesë mbrojtjeje.

Ky opsion i fundit i bllokimit të pamjeve të ekranit është ende në zhvillim në një numër të vogël përdoruesish të përzgjedhur, kështu që mund të bartet në shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.