Përgatituni për Sfidën e Parqeve Kombëtare më 30 gusht

aktivitet sfidues

Kompania Cupertino ka një sfidë të re të Aktivitetit të gatshëm për ata që duan të fitojnë medaljet dhe ngjitësit tipikë që të mund t'i ndajnë ato në mesazhe. Sfida e re e propozuar nga firma ka të bëjë me parqet kombëtare dhe në këtë rast Ai do të zhvillohet të Dielën e ardhshme, 30 gusht.

Nuk konsiston në vrapimin e një maratonë, kështu që çdokush mund të bëjë sfidën e re që na propozon. konsiston në udhëtimin e përgjithshëm prej 1 milje (që është 1,61 km) në këmbë, në një karrocë ose vrapim. Sfida është e përputhshme me aplikacionet që kanë në aplikacionin Aktivitet, kështu që mund të përdorni atë që dëshironi ta merrni për sa kohë që është e pajtueshme.

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të lëvizur ose për të filluar

Pa dyshim, qëllimi i kësaj lloj sfide të propozuar nga Apple është thjesht hapi i parë për ata që zakonisht nuk ushtrojnë rregullisht. Mund të themi se ato zakonisht nuk shtojnë sfida të komplikuara për sa i përket përpjekjes, është thjesht një hap i parë për të fiksuar përdoruesit për të qenë më aktivë dhe më pak të ulur. Sfida e Parqeve Kombëtare është pikërisht ajo, një e Diel për të ecur pak me familjen dhe kjo është që 1,61 km nuk është praktikisht asgjë.

Kështu që tani e dini, bëhuni gati për të marrë këtë sfidë të re që Apple propozon dhe që për momentin nuk shfaqet në Apple Watch, por që së shpejti do ta kemi në dispozicion. Sfida e parqeve kombëtare është duke u zhvilluar për tre vjet rresht dhe pa dyshim që është një mundësi shumë e mirë për të lëvizur pak dhe për të fituar shëndetin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.