Pas azhurnimit të fundit, tani mund të përdorim HomePod Mini i lidhur me një bateri të jashtme

2020 pavarësisht gjithçkaje ka qenë një vit i shkëlqyeshëm për Apple, por 2021 pritet të jetë edhe më i mirë. Një nga pajisjet që pamë këtë vit ishte HomePod Mini i ri, një nga pajisjet më interesante dhe më të përballueshme për të hyrë në ekosistemin e mollës. Dhe duket se Apple është shumë e interesuar për HomePod Mini, dhe se ne e mbushim shtëpinë me ta ... Tani sapo zbuluam se Pas azhurnimit të fundit të softuerit, tani mund të përdorim HomePod Mini me karikues 18W dhe bateri të jashtme. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e këtij azhurnimi.

Duhet të kujtojmë se deri më tani, Apple na lejonte të përdorim vetëm karikuesin 20W që përfshinte HomePod Mini, nëse kishit një karikues 18W si ai që vinte me iPhone 11 Pro, mos harroni se HomePod Mini mbart një kabllo USB -C , nuk mund ta përdorim me altoparlantin tonë të ri. Tani, Pas azhurnimit 14.3 të HomePod Mini, tani mund të përdorim një karikues 18W, jo të gjithë, por shumica dërrmuese ... Disa përdorues kanë raportuar se karikuesit e Apple 18W punojnë me HomePod Mini, Karikuesit Aukey, madje edhe bateritë e jashtme, ose bankat e energjisë, nga marka Cygnett (ndoshta edhe nga marka të tjera), diçka që është shumë interesante pasi do të na lejojë të përdorim HomePod Mini në vendet ku nuk kemi priza të energjisë elektrike.

Si të kontrolloni që po përdorni versionin 14.3 në HomePod Mini tuaj? Thjesht hapni aplikacionin Home, klikoni në ikonën e shtëpisë në këndin e sipërm të majtë, cilësimet e shtëpisë dhe klikoni në Software Update. Ju mund të kontrolloni versionin e HomePod tuaj dhe nëse është e nevojshme mund ta azhurnoni nga i njëjti vend. Pastaj mund të testoni karikuesit e ndryshëm që keni në shtëpi, si kjo mund të përdorni 20W të HomePod Mini për iPhone 12 tuaj të ri për shembull, ose edhe nxirreni në tarracë me një bateri të jashtme. Dhe ju, a e keni provuar tashmë HomePod Mini të ri me një bateri të jashtme? Ne ju lexojmë në komente!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge dijo

  Përshëndetje, mund të tregoni se cila bateri është e përputhshme. Unë kam blerë Charmast 26800mAh Powerbank dhe mbetet portokalli kur ta lidh dhe kam 14.3
  Falënderim