Pas katër vitesh në hije, iPad kthehet në podiumin e shitjeve të Apple

Për më pak se një muaj do të jemi në gjendje të shohim se çfarë lajmi na sjell iOS 12, një sistem operativ nga i cili kanë dalë pak dhe nga i cili presim të kemi shumë surpriza. iOS 11 nuk solli ndonjë gjë të veçantë në nivelin e dizajnit, por fshehu ndryshime të mëdha. IPad ishte përfituesi maksimal i iOS 11 pasi supozoi një rinovim të plotë të pajisjeve.

Epo, Apple konfirmoi javën e kaluar se iPad u është rikthyer shitjeve që kishte katër vjet më parë, lajme që mohojnë problemet që mund të ketë kjo pajisje dhe që tregojnë se si ndryshimet që Apple ka bërë në iOS bëjnë që iPad të arrijë zëvendësoni një kompjuter konvencional. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtij lajmi të shkëlqyeshëm që na jep shpresë se Apple do të vazhdojë të vërë bast në tregun e iPad ...

Për të kuptuar të dhënat, ne do t'ju tregojmë se iPad ka arritur një pjesë të tregut 28.8% gjatë tremujorit të parë të 2018, siç mund ta shihni në tabelën e mësipërme është tabletë më i shitur, por është e vërtetë që i ka kushtuar Apple që të marrë përsëri një përqindje të tillë. Dhe është se në año 2013 iPad kishte (në të njëjtën periudhë fiskale) një pjesë të tregut prej 40.2%, pjesë e cila zvogëlohej progresivisht: 32.7% në 2014, 26.8% në 2015, 25.9% në 2016, 24.6% në 2017 dhe 28.8% që kemi këtë vit. Mund të flasim për shërim, po.

Rikuperimi që siç themi i detyrohet përmirësimet në nivelin e softuerit që keni marrë, tani mund të bëjmë shumë më tepër gjëra me iPad, dhe posaçërisht me ndryshimet në çmimin e së njëjtës Përveç kësaj, Apple ka zgjeruar modelet duke bërë të mundur gjetjen e një iPad që i përshtatet nevojave tona në një mënyrë më ekonomike. Kështu që tani e dini, le të shohim se çfarë surprizash na sjellin djemtë nga Cupertino me iOS 12.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.