Photoshop për iPad do të dalë së shpejti, por nuk është ajo që prisnim ...

Një nga aplikacionet e iPad-it që ne shpresojmë më shumë është Adobe Photoshop, mjeti popullor për redaktimin e fotove në iPad-et tona. Epo, disa testues beta tashmë kanë qenë në gjendje ta provojnë dhe ndjesitë nuk janë aspak të mira ... Ne do të kemi Photoshop për iPad, por gjysma ... Vazhdoni të lexoni se më pas ne ju themi se është lënë jashtë këtij Photoshop shumë të pritur për iPad ...

Dhe është që përsëri në 2018 djemtë në Adobe na premtuan një Adobe Photoshop me shkronja të mëdha për iPad, pa versione celular, të njëjtin Photoshop që jemi mësuar të përdorim potencialin e plotë të iPads Pro të ri. Por duket se do të jetë nisur me çorape ... Këto madje shkojnë aq larg sa të thuhet se Prokreate ose Afiniteti janë sipër.

Ata po e botojnë atë në Bloomberg: një testues beta i versionit të ri (shumë i pritur) do të kishte gjetur një Photoshop në gjysmën e gazit, jo i plotë duke marrë parasysh gjithçka që na ishte premtuar nga Adobe vitin e kaluar. Duket se për momentin na mbaruan filtrat, vegla stilolapsi, biblioteka furçash, vizatim vektorial, hapësira me ngjyra, redaktim RAW, objekte inteligjente, mënyra shtresash, pa mundësi për të krijuar maska. Mjetet thelbësore në Photoshop që janë lënë jashtë asaj që do të jetë versioni i parë i Photoshop për një pajisje të lëvizshme.

Do të duhet të presim edhe pak, por e vërteta është se nëse kjo është thënë tashmë për të renë Photoshop për iPad ajo që do të vijë mund të mos jetë aspak e mirë. Në fund është e qartë, Adobe Photoshop është një softuer shumë i bërë në kompjuterin desktop, duke e migruar atë në një pajisje si iPad përfshin shumë. Sidoqoftë, duhet thënë se ajo që është testuar është një version beta, dhe se ai që do të mbërrijë në ditët e ardhshme do të jetë versioni i parë i këtij Photoshop të ri, me siguri me kalimin e kohës ato shtojnë të gjitha funksionet që na mungojnë ... 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.