Podcast-et e disponueshëm në Apple Podcast tani mund të nguliten në çdo faqe në internet

podcast

Në muajt e fundit, ne kemi parë se si ka filluar Apple paguani më shumë interes në platformën tuaj podcast, një platformë që dukej se kishte braktisur fatin e saj, duke e lënë Spotify ta tejkalonte atë në të gjitha aspektet. Ajo që neglizhenca e Apple nuk ka ndihmuar as është që sa herë që gjejmë platforma të reja me podkaste ekskluzive që çojnë në tituj të shkëlqyeshëm të disponueshëm nga Apple.

Masa e fundit që Apple ka bërë për të përmirësuar këtë platformë gjendet në atë që tashmë është e mundur luaj podcast të disponueshëm në Apple Podcast direkt nga çdo faqe në internet në sajë të Mjetet e marketingut të Podcasts të Apple, ku ne mund të gjenerojmë automatikisht kodin për episodet që duam, siç vijnë djemtë TechCrunch.

Për të treguar një buton. Në krye mund të shihni se si funksionon ky mjet. Ky mjet integron një motor kërkimi me të cilin mund të gjejmë ndonjë episod ose podcast duke na ofruar kodin HTML të nevojshëm për ta përfshirë në çdo faqe në internet.

Duke klikuar në butonin Luaj (ne mund të zgjedhim gjuhën në të cilën dëshirojmë të shfaqet), automatikisht do të shfaqet një shirit progresi që na lejon të përparojmë ose vonojmë luajtjen e podcastit. Në mënyrë që të përdorni këtë mjet, nuk ka nevojë të keni një llogari zhvilluesi, nuk ju duhet as një llogari e Apple.

Lajmet e fundit në lidhje me platformën Apple Podcast, ne e botuam atë disa ditë më parë dhe na tregon se si Apple po negocion për të blerë platformën podcast Mrekulli, një platformë me podkaste ekskluzive që do të lejonte zgjerimin e numrit të klientëve të mundshëm. Disa muaj më parë bleu Skaut FM për të krijuar stacione podcast bazuar në shijet e përdoruesve.

Pasi të ketë parë të gjitha lëvizjet që po bën Apple, duhet vetëm të lëshojë një platformë që lejon krijuesit e përmbajtjes fito para në podcast që ata prodhojnë, një kërkesë që tre vjet më parë Eddy Cue pohoi se ata po mendonin por që për momentin nuk është materializuar, gjë që ka shkaktuar fluturimin e shumë podkasteve drejt platformave që u ofrojnë atyre këtë mundësi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.