Pothuajse të gjitha dyqanet e Apple në Kinë tani janë të hapura

Për pak më shumë se një javë, djemtë e Cupertino filluan të ktheheshin hapni disa nga Apple Stor të ndryshëmkompania ka shpërndarë në territorin aziatik, megjithëse me një orar të kufizuar nga 11 në mëngjes deri në 6 pasdite. Të gjithë përdoruesit që vizitojnë dyqanet duhet të mbajnë maskë dhe t'i nënshtrohen një kontrolli të temperaturës së trupit.

Deri më sot, 38 nga 42 dyqanet e Apple në Kinë janë rihapur, tashmë gjatë orëve normale, kanë mbetur vetëm 4 dyqane që nuk janë hapur ende për publikun. Nga ato 38 dyqane, 19 do të zgjasin orët e tanishme të 7 orëve dhe 6 të tjera do të kthehen në orët e tyre normale të funksionimit.

Në 9 ditët e fundit, 14 Dyqane Apple kanë rihapur dyqanet e tyre. Nga 4 dyqanet që janë ende të mbyllura, 3 prej tyre janë të vendosura në Tianjin, një qytet port me më shumë se 15 milion banorë të vendosur në Kinën veriperëndimore. Dyqani i katërt që ende nuk ka hapur dyert e tij ndodhet në Suzhou Mall, një dyqan që do të hapë dyert e tij më 11 Mars. Për momentin, data e rihapjes së dyqaneve të vendosura në Tianjin është e panjohur.

Në javët e fundit, numri i të infektuarve nga virusi corona është zvogëluar, gjë që tregon se Apple i beson qeverisë kineze kur pretendon se ka nën kontroll situatën e koronavirusit.

Krejt e kundërta po ndodh aktualisht në Evropë. Italia është bërë vendi më i prekur nga koronavirusi ku gjatë kësaj fundjave të gjitha dyqanet me pakicë dhe qendrat tregtare nuk do të hapin dyert e tyre në Bergamo, për të ndaluar zgjerimin në vend. Në Shtetet e Bashkuara, shumë janë ngjarje që janë anuluar për të zvogëluar rreziqet e infektimit nga koronavirusi, e fundit është konferenca e zhvilluesve të Google.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.