Pjesa e parë e iPhone 12 Pro Max konfirmon një bateri me një kapacitet më të ulët se iPhone 11 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Gjatë muajve para prezantimit zyrtar të gamës së re të iPhone 12, ka pasur disa zëra që sugjerojnë që Bateria iPhone 12 Pro Max do të ishte më e ulët i cili mund të gjendet në iPhone 11 Pro Max përkundër faktit se madhësia e ekranit të modelit 2020 do të rritet në 6,7 inç.

Ndërsa presim që iPhone 12 Pro Max të dalë në treg për djemtë në iFixit për ta analizuar atë dhe për të parë nëse Apple ka ulur madhësinë e baterisë së iPhone 12, një përdorues i rrjetit social kinez Weibo ka konfirmuar se po, se Apple ka zvogëluar madhësinë e baterisë së iPhone 12 Pro Max.

bateri iphone 12 pro max

Shifra e parë në lidhje me kapacitetin e baterisë së iPhone 12 Pro Max erdhi nga rregullatori kinez muajin e kaluar duke treguar atë kapaciteti ishte 3.687 mAh. Bateria iPhone 11 Pro Max është 3.9696 mAh, 300 mAh më shumë se ajo që mund të gjejmë në iPhone 12 Pro Max. Për fat të mirë, Apple ka punuar në procesorët e saj të rinj në mënyrë që kjo ulje e kapacitetit të baterisë të mos ndikojë në pajisje.

Nëse bazohemi në specifikimet që Apple publikoi në faqen e saj të internetit për iPhone 11 Pro Max, ky model lejon riprodhimin e deri në 20 orë video, 12 orë rishikim video dhe deri në 80 orë rishikim të muzikës në një të vetme ngarkuar. Specifikimet e iPhone 12 Pro Max për sa i përket jetëgjatësisë së baterisë ato janë të njëjta me iPhone 11 Pro Max, kështu që pavarësisht zvogëlimit të madhësisë së baterisë, jeta është e njëjtë.

Apple ka arritur të ruajë të njëjtat shifra të jetëgjatësisë së baterisë së iPhone 12 Pro Max të ri falë Teknologjia e prodhimit 5 nanometër, teknologji që lejon zbatimin e tranzistorëve më të vegjël që kanë shpërndarje më të ulët të nxehtësisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.