A do të rregullohen problemet e baterisë me versionin e ri të iOS 14.7?

A do të zgjidhen problemet e baterisë me versionin e ri të iOS 14.7 apo do të vazhdojmë të shohim probleme të autonomisë? Dhe duket se versioni i fundit i sistemit operativ të iPhone tonë mund të korrigjojë konsumin e tepërt të baterisë që paraqiti versioni 14.6.

Në këtë kuptim, dhe duke parë shënimet e versionit të fundit të lëshuar nga Apple disa orë më parë, nuk mund të themi se ky është një konfirmim zyrtar, por shpresojmë që problemi i konsum i lartë i baterisë i treguar nga disa përdorues.

MagSafe
Artikulli i lidhur:
Apple lançon baterinë e re MagSafe!

Për momentin dhe gjatë orëve të para pas instalimit të këtij versioni, unë personalisht mund të them se nuk kam vërejtur shumë ndryshime në këtë drejtim, në rastin tim jam duke përdorur një iPhone 12 Pro Max dhe megjithëse është e vërtetë që e kisha vërejtur disi konsumi më i lartë në muajt e fundit nuk ishte aspak i ekzagjeruar. Por është e vërtetë siç them, që e vura re pak më shumë konsum siç u ndodh mijëra përdoruesve dhe është e mundur që me versionin e ri të iOS 14.7 këto të zgjidhen, të paktën shpresojmë kështu.

Konsumi i baterisë iPhone 12

Në këtë rast Me versionin e iOS 14.6 Apple nuk iu përgjigj ankesave në lidhje me këtë rritje të konsumit të baterisë megjithëse është e vërtetë që forume për mbështetjen e Apple mblodhën ankesat e shumë përdoruesve. Shpresojmë që tani me këtë version të ri këto probleme janë zgjidhur dhe është se versioni tjetër i sistemit operativ mund të zgjasë pak më shumë, ndër shkaqe të tjera është se ne jemi në mes të verës dhe pushimet në gusht janë shumë afër .

Për tani Duhet thënë se është shumë herët të flitet për një konsum më të ulët në versionin e iOS 14.7 Dhe ndërsa është e vërtetë që përshtypjet e para mund të diskutohen, do të jetë koha të presim edhe pak dhe të kryejmë më shumë teste për të thënë nëse konsumi i baterisë është përmirësuar apo jo në këtë version të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mario dijo

    disa aplikacione si amazona kërcejnë tek unë, duke lëvizur.