Problemet e karikimit të Apple Watch do të rregullohen në watchOS 8.4

Apple Rights Watch

Disa ditë më parë djemtë nga Cupertino na befasuan duke lansuar versionin RC të sistemeve të tyre të ardhshme operative. iOS 15.3, iPadOS 15.3, watchOS 8.4, tvOS 15.3 dhe macOS Big Sur 11.6.3, versione që me shumë mundësi do të mbërrijnë në formën e një versioni përfundimtar gjatë kësaj jave, kohë në të cilën mund të përditësojmë pajisjet tona që të mund të kemi të gjitha përmirësimet e Kupertinos. Versione që në thelb do të na sjellin rregullime të gabimeve si ai që ju sjellim sot. watchOS 8.4 RC korrigjon problemet e karikimit që paraqiste disa Apple Watch. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Me sa duket ky problem preku vetëm përdoruesit me një Apple Watch Series 7, ata kishin probleme që nga watchOS 8.3 me karikues të palëve të treta, jo me karikuesin origjinal të Apple, megjithëse me një të markës... Karikuesi filloi të karikohej automatikisht. normal, por pas pak minutash pushoi së punuari dhe padyshim na la “të hedhur”. dhe problemi nuk erdhi me karikues tipik "të lirë" të Amazon, problemi erdhi edhe me karikuesit e nivelit të lartë si ata të Belkin, dhe disa madje kishin probleme me bazën zyrtare të karikimit të mollës. Një problem që duket se ka qenë softueri në vend të karikuesve që kemi përdorur.

L lëshoni shënime i versionit RC të watchOS 8.4 mbledh atë watchOS 8.4 RC rregullon në mënyrë specifike një defekt që mund të bëjë që disa karikues Apple Watch të mos funksionojnëdomethënë, ky version do t'i korrigjojë këto probleme. Pas lançimit të Kandidatit të lëshimit të këtij versioni të watchOS, do të duhet të jemi të vëmendshëm ndaj kësaj jave pasi lansimi për publikun mund të jetë i afërt. Versione me pak risi por kjo do të na sjellë korrigjime për shumë nga gabimet që shumë prej jush na raportojnë. Dhe ti, A keni pasur ndonjë problem me karikuesit tuaj Apple Watch? Ju lexuam...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis dijo

  Epo, unë kam serinë 5 dhe kam të njëjtin problem që kur kam përditësuar në watchOS 8. Shpresoj se do të zgjidhet me përditësimin.

 2.   Raul dijo

  Faleminderit për këtë artikull djema, unë kam kaluar pak kohë me një bazë karikimi 3-në-1 që e bleva nga Amazon më shumë se një vit më parë dhe isha gati ta hidhja dhe të blija një tjetër.

bool (e vërtetë)