Prodhimi i Apple Watch Series 7 ka probleme me cilësinë

Apple Watch 7 ngjyra

Gjatë kësaj jave, me sa duket më 14 shtator, gjithçka tregon se do të shohim produkte të reja nga kompania Cupertino, ndër të cilat është, natyrisht, Apple Watch Series i ri 7. Sipas informacioneve që vijnë nga linja e montimit, Apple Watch Series 7 ka probleme me cilësinë që do të ngadalësojnë fillimin e tij. Kjo mund të jetë një pengesë për lansimin, veçanërisht nëse marrim parasysh problemet që të gjithë prodhuesit në përgjithësi kanë me gjysmëpërçuesit dhe që po rëndohen dukshëm nga problemet në linjën e montimit, sa e vështirë është të prodhosh Apple Watch Series 7 ?

Nga Nikkei Azi, këto probleme nuk mund të konsiderohen "të vogla":

Krijuesit e Apple Watch Series 7, siç supozohet të quhet pajisja dhe të cilët kanë filluar prodhimin në shkallë të vogël gjatë javës së kaluar, kanë hasur në çështje kritike përsa i përket cilësisë në prodhim.

Tre burime të ndryshme konfirmojnë për Nikkei se dështimet kritike që po ndodhin në zinxhirin e prodhimit janë kryesisht për shkak të kompleksitetit të modelit, i cili është dukshëm i ndryshëm nga gjeneratat e mëparshme të orës. Këto hasin në shumë vështirësi kur montoni module, përbërës dhe ekrane të ndryshëm.

Gjithçka tregon se 14 shtatori i ardhshëm do të zgjidhet si ideali për lansimin e Apple Watch Series 7 së bashku me pajisjen e re të markës, iPhone 13. Ndërkohë, mbani mend se Apple Watch Series 7 do të ketë saktësisht të njëjtat aftësi në niveli i sensorit, disa përmirësime në aspektin e baterisë dhe pak risi në nivelin e përpunimit. Funksionet e "shëndetit" bien në sfond në këtë gjeneratë të re, diçka që po shkakton disa shqetësime në komunitetin që e sheh këtë Apple Watch si një ridizajnim të thjeshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.