Prodhimi masiv i iPhone 8 do të fillojë më vonë sesa pritej

iPhone 7 me shkëlqim të bardhë Ming-Chi Kuo është përsëri në lajme për një raport të ri që u ka dorëzuar investitorëve të tij në të cilin analisti i KGI thotë se pret gjeneratën e ardhshme të telefonit të Apple, i cili aktualisht njihet si iPhone 8, filloni prodhimin masiv në fund të tremujorit të tretë të vitit 2017. Nëse analisti tajvanez e kupton këtë herë, kjo mund të thotë që iPhone i vitit të ardhshëm do të zbulohet në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit.

IPhone 8 me Ekran OLED për të cilin është folur aq shumë muajt e fundit, i cili do të ishte një model më premium se pjesa tjetër e iPhone e 2017, do të duheshin 55% të dërgesave. Sa për modelet normale, iPhone 4.7 inç iPhone do të mbante 30-35% të dërgesave, ndërsa modeli Plus do të mbante 10-15% të të gjitha dërgesave të bëra gjatë vitit të ardhshëm. Nëse ai është i saktë, ajo që Kuo mund të mendojë është që nëse vendosim të blejmë një iPhone me karakteristika të përparuara, zgjedhja do të jetë hedhja e shtëpisë nga dritarja dhe blerja e modelit më inovativ.

Prodhimi masiv i iPhone 8 do të fillojë në fund të tremujorit të tretë të vitit 2017

Sipas analistit të KGI Securities, Shitjet e iPhone të vitit 2017 do të jenë shumë më të mira se 2016, duke arritur të shesë midis 90 dhe 110 milion njësi, nga 75 milion në 2016. Kuo nuk është analisti i vetëm që mendon se shitjet e iPhone do të përmirësohen vitin e ardhshëm dhe arsyeja është e qartë: 2017 do të jetë viti i 8 vjetorit të iPhone, Pajisja më e rëndësishme e Apple në vitet e fundit. Me këtë në mendje, ata që janë në Cupertino pritet të vendosin të gjithë mishin në pështymë në iPhone XNUMX për të festuar.

kjo Nuk është hera e parë që sigurohet që iPhone do të lançohet në një kohë tjetër ai që u lansua një vit më parë, kështu që nuk do të kisha besim as në iPhone-in tjetër që do të vinte më vonë. I vetmi ndryshim është se këtë vit nuk thuhet se do të arrijë muaj më parë, nëse jo pak më vonë. Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.