Programi i Kthimit të Zgjeruar të Apple fillon më 25 nëntor

Çdo vit, dhe për të përfituar nga tërheqja e shitjeve të Krishtlindjeve, Apple zgjat periudhën e kthimit të produkteve të saj, përtej 15 ditëve që me ligj kërkohet të ofrojë. Djemtë nga Cupertino duan që njerëzit që nuk e dinë nëse një pajisje Apple mund të plotësojë nevojat që ata kërkojnë, të jenë në gjendje ta provojnë atë përtej 15 ditëve të kërkuara nga ligji dhe zgjatja e periudhës së kthimit të produkteve të tyre është mënyra më e mirë, pasi përdoruesi ka mjaft kohë për të provuar produktin tuaj, për ta analizuar atë dhe për ta kontrolluar nëse vërtet është ajo që ju po kërkoni.

Apple ka zgjatur periudhën e kthimit për disa vjet për një arsye të thjeshtë: sepse funksionon dhe shumica dërrmuese e përdoruesve bindin veten e tyre dhe më në fund nuk e kthejnë produktin. Vitin e kaluar, Apple filloi të ofronte një periudhë të zgjatur kthimi në 10 nëntor, megjithatë këtë vit, d.m.th.Afati do të fillojë më 25 nëntor, duke qenë në fuqi deri më 25 dhjetor, në mënyrë që të gjitha produktet që ne të blejmë në atë periudhë kohe të mund të kthehen deri më 8 janar 2018 në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Australi.

Vitin e kaluar në Evropë, ai afat u zgjat deri më 20 janar, por në mungesë të konfirmimit zyrtar nga kompania me bazë në Cupertino, ka më shumë gjasa që të jetë e njëjta datë këtë vit. Produktet që bëhen pjesë e këtij promovimi janë iPhone, iPad, Mac, Apple Watch dhe Apple TV, duke lënë jashtë kartat e dhuratave për arsye të dukshme. Të gjitha produktet mund të hapen dhe përdoren, por ato duhet të kthehen në datën përkatëse në gjendje të përsosur dhe me paketimin origjinal nëse duam të marrim paratë prapa.

Të jesh plotësisht i sigurt se produktet që blejmë gjatë kësaj periudhe janë pjesë e këtij promovimi për të zgjatur kohën e kthimit, duhet të shikojmë faturën ose faturën e blerjes, ku me ligj duhet të tregohet koha maksimale e kthimit të artikullit që kemi fituar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.