Pse nuk po shfaqen trendet në Aktivitetin tim Apple Watch?

Tendencat

Aplikimi i Aktivitetit i Apple Watch-it tonë u përmirësua ndjeshëm me versionin e fundit të lëshuar të watchOS 6 dhe trendet e Aktivitetit tonë. Në këtë rast aplikacioni do të lexonte të gjitha të dhënat në mënyrë korrekte, por Jo të gjitha tendencat janë treguar, pse po ndodh kjo?

Epo, duket se ka disa faktorë që ndikojnë në leximet dhe njëri prej tyre është që shumë nga këto të dhëna janë marrë me trajnim specifik, tipike "Të tjerët" ose një trajnim që ju bëni vetë të tillë si "Shko me litar" nuk funksionon etj etj ... Gjithashtu koha e kërkuar nga ora jonë për të numëruar Të gjitha tendencat e aktivitetit janë të shkëlqyera, prandaj kërkon shumë trajnim.

Këto ditë po shikoj aplikacionin Activity me pak më shumë vazhdimësi sepse po shtoj edhe kohën që i kushtoj trajnimit tim të përditshëm, ndaj më befason që pas kësaj aplikacioni Activity nuk tregon të gjitha tendencat që mund të japë dhe unë Fillova të shikoj arsyet e mundshme. Kryesisht një nga më të qartët është ajo që diskutuam më lart, për të matur trendet kërkon kohë, por edhe një trajnim specifik për të. Ecja dhe vrapimi janë një pjesë themelore për të marrë të dhëna për VO2, Ritmi i Vrapimit dhe Ritmi i Ecjes, kështu që pa këtë lloj Aktiviteti nuk do të marrim rezultate dhe pastaj kemi Minuta të Qëndrueshme, të cilat në këtë rast do të jemi në gjendje ta arrijmë pa këto dy aktivitete por me kalimin e kohës dhe kjo është kërkon 6 muaj të dhëna.

I riu watchOS 6 u lansua në mes të shtatorit 2019, kështu që të gjithë ne që instaluam versionin e ri kemi qenë me të për më shumë se katër muaj. Për të marrë të dhënat e Ushtrimit, Qëndrimit, Lëvizjes dhe Largësisë, Apple Watch nuk kërkon më shumë të dhëna sesa ato që gjen kur ushtron, kështu që është normale që këto janë më të zakonshmet.

Trendet e aktivitetit

Pse nuk po shfaqen tendencat?

Në këtë mënyrë, duhet të merret parasysh se të dhënat kanë nevojë për rreth 180 ditë aktivitet të vazhdueshëm në mënyrë që tendencat të fillojnë të shfaqen kështu që nëse sapo keni filluar vrapimin ose ecjen do të jetë e nevojshme të jeni të durueshëm dhe të prisni që kjo kohë të kalojë. Logjikisht e gjithë kjo pa hequr orën dhe kompletuar qarqet së bashku me trajnimin për Vrapim dhe Ecje. Kur të jenë mbledhur të dhëna të mjaftueshme, ne do të marrim një njoftim që ju informon se tani mund të kontrolloni tendencat tuaja për këtë ushtrim.

Në rastin tim, vrapimi dhe ecja janë seanca trajnimi më sporadike tani, kështu që është normale që ato të mos shfaqen. Dhe ti, A keni tashmë të zhbllokuara të gjitha ose pothuajse të gjitha trendet?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.