Gjithçka tregon se nuk do të ketë iPhone SE gjatë vitit 2017

iphone-se-aktualipad-2

Ming-Chi Kuo kthehet në grindje me parashikimet e tij. Këtë herë ai dëshiron të flasë për iPhone Special Editio, i cili me këtë rast i parë ishte një iPhone me fasadën e një iPhone 5S, por brenda tij mbante të gjithë fuqinë e modelit të fundit të iPhone në atë kohë, po flasim për iPhone 6S, me RAM-in e tij të ri 2 GB RAM dhe një aparat fotografik me më të mirën. Megjithatë, pak ose aspak Apple foli për këtë gamë të re të iPhone kaq të veçantë. Sidoqoftë, sipas analistit kinez, Apple nuk do të paraqesë një model tjetër SE në 2017 për shkak të rrethanave të ndryshme.

Sipas Kuo, Apple do të shesë midis 40 dhe 50 milion njësi të iPhone gjatë fillimit të vitit 2017, diçka mjaft e ngjashme me atë që u ofrua gjatë tremujorit të fundit të 2016. Këto perspektiva shumë konservatoriste janë për shkak të rënia e kërkesës për modelin 4,7 inç iPhone në Kinë, në favor të njësive me më shumë ekran të ofruara nga ndërmarrjet më të vogla kombëtare, të tilla si Oppo ose Meizu. Sidoqoftë, ndoshta shoku Kuo është tepër i sigurt në kompanitë aziatike, një treg mjaft i mbyllur.

Prandaj, Apple nuk do të lëshojë një botim tjetër ose një azhurnim të iPhone SE, duke parandaluar kështu kanibalizimin e shitjeve të pajisjeve të tjera të saj. Apple ka shitur rreth 40 milion njësi të iPhone SE në mes të 2016, diçka që do të ulej pak në 2017.

Megjithatë, arsyet nga këndvështrimi im janë shumë më logjike, iPhone SE ka një çmim skandali për atë që ofron, dhe duke e shijuar atë që nga dita e lansimit të tij, dhe duke pasur një iPhone 6s në shtëpi, Unë mund të vërtetoj se performanca është aq e jashtëzakonshme sa që ne mund ta klasifikojmë atë si superiore, në një dizajn të përmbajtur të menduar nga dhe për komoditetin e përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.