Rusia është vendi i XNUMX-të që gëzon Apple Pay

mollë-paguaj-Rusi

Pak nga pak, por pak nga pak, Apple Pay vazhdon të hap rrugën dhe është gjithnjë e më e disponueshme në më shumë vende. Një nga vendet e ardhshme ku mund të shijoni këtë formë pagese elektronike do të jetë Tajvani, ku kompania me bazë në Cupertino planifikon të nisë shërbimin para fundit të vitit, për të përfituar nga tërheqja e shitjeve të Krishtlindjeve. duke ofruar një sistem pagese të rehatshëm dhe të sigurt Përmes iPhone, Apple Watch, iPad dhe gjithashtu tani nga Mac-u ynë me macOS Sierra, domethënë për blerje përmes internetit.

Por ndërsa përdoruesit e Tajvanit janë duke pritur për mbërritjen e Apple Pay, qytetarët e Rusisë tashmë mund të shijojnë Apple Pay nga sot, duke u bërë Vendi i XNUMX-të në botë ku është në dispozicion kjo teknologji. Ardhja e Apple Pay në Rusi është pak problematike, pasi kompania po has probleme të ndryshme me bankat kryesore dhe ka qenë në gjendje të ofrojë këtë shërbim vetëm për klientët e Sberbank dhe kartat MasterCard të lëshuara nga kjo njësi, qoftë kreditore ashtu edhe debiti.

Por ato nuk janë lajmi i vetëm në lidhje me Apple Pay, pasi ky sistem pagese është shtuar dy banka të reja në Mbretërinë e Bashkuar tani mbështesin Apple Pay: Banka bashkëpunuese dhe Metro Bank. Me këto dy banka të reja, ka tashmë 22 banka në Mbretërinë e Bashkuar që ofrojnë mbështetje për Apple Pay. Apple Pay aktualisht është në dispozicion në: Australi, Kanada, Kinë, Francë, Hong Kong, Singapor, Zvicër, Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Për momentin nuk ka asnjë lajm apo thashethem që na siguron se së shpejti mund të jetë i disponueshëm në një vend spanjishtfolës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   iOS-të dijo

    Na mbani mend, ju lutem zotërinj të Apple që më keni listën e pagave dhe madje nuk më jepni të gjitha shërbimet