Samsung dhe LG luftojnë për të bërë ekranet OLED të iPhone 8

iphone-8-interpretues

Kur të ketë kaluar praktikisht një muaj e gjysmë që kur iPhone 7 i ri ishte në shitje, thashethemet rreth iPhone 8 ose përvjetorit të dhjetë (ne do të shohim se si Apple e quan atë) ata tashmë kanë filluar të qarkullojnë. Shumica e tyre tregojnë përsëri, si pothuajse çdo vit, në një terminal me një ekran që mbulon praktikisht të gjithë pjesën e përparme të pajisjes, duke integruar brenda sensorit të gjurmës së gishtit në mënyrë që butoni klasik i fillimit që na ka shoqëruar nga iPhone i parë të zhduket plotësisht. Një tjetër thashethem në lidhje me ekranin është se më në fund Apple do të përdorë ekranin OLED, duke lënë mënjanë LCD-në, e cila edhe pse kanë përmirësuar cilësinë është përsëri një teknologji që mund të përmirësohet.

Disa ditë më parë biseduam për një thashethem që Sharp, tani në duart e Foxconn, mund të marrë përsipër prodhimin e ekraneve të reja OLED për 8-vjetorin e iPhone ose iPhone XNUMX. Tani zërat e rinj po dalin në dritë se Apple Nuk është qartë se kush mund të jetë përgjegjës për procesin e prodhimit të këtyre ekraneve, meqenëse tTë gjitha tregojnë se Samsung dhe LG po përpiqen të jenë furnizuesi të këtij lloji të ekraneve me teknologji OLED.

Precisamente Samsung është prodhuesi i ekranit prekës OLED, i quajtur Touch Bar i MacBook Pro i ri. Përveç kësaj, Apple po teston ekranet OLED të firmës koreane për t'i zbatuar ato në modelet e ardhshme të MacBook. Këto lëvizje duket se tregojnë se Samsung ka më shumë fletëvotime për t'u porositur për të prodhuar ekranet e ardhshme OLED të iPhone të ri, ekranet që ofrojnë ngjyra më afër realitetit dhe që aktualisht po përdoren vetëm në Apple Watch dhe në Touch Bar të ri Modele MacBook Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.