Samsung do të mendojë të lejojë të përfshijë një karikues me smartphone-t e saj

Pas trazirave të ngritura në përdoruesit e Apple nga thashethemet se kompania mund të ndalojë përfshirjen e karikuesit kur blejnë iPhone nga modelet që janë lëshuar këtë vit, duket se marka koreane do të studionte pasojat e të bërit saktësisht të njëjtën gjë me smartphone-t e saj të ardhshëm.

Deri tani me siguri keni lexuar ose dëgjuar shumë për mundësinë që Apple të ndalojë përfshirjen e karikuesit dhe EarPods në kutinë e iPhone. Aktualisht iPhone SE dhe iPhone 11 përfshijnë karikuesin klasik 5W, ndërsa iPhone 11 Pro dhe Pro Max përfshijnë një karikues 18W, njësoj si iPad Pro. Ne gjithashtu gjejmë kufje me një lidhje të Rrufesë, EarPods. Këto dy pajisje mund të mos jenë më të pranishme në kutinë e iPhone 12 dhe pasardhësve, një vendim që pak njerëz e pëlqejnë, por që disa përpiqen ta justifikojnë si një veprim logjik, si për kujdesin ndaj mjedisit dhe për arsye ekonomike. Epo, të njëjtat arsye mund të jenë ato që do ta bënin Samsung të mendonte për të marrë të njëjtën masë në lansimet e saj të radhës.

Kompania koreane ju jeni të vetëdijshëm për efektin negativ që mund të ketë në përdoruesit tuajThjesht duhet të shihni se çfarë po thuhet dhe shkruhet për Apple në lidhje me këtë çështje. Por duket se përfitimet ekonomike janë shumë më të rëndësishme nga sa mund të duket, dhe gjithashtu, nëse nuk janë të parët që e bëjnë këtë, shumë më mirë, kështu që dikush tjetër merr shtypin e keq. Le të kujtojmë gjithçka që ishte shkruar dhe thënë kur Apple hoqi folenë e kufjeve, dhe pastaj të gjitha markat e tjera kanë rënë, një nga një. Epo, saktësisht e njëjta gjë do të ndodhë me këtë. Së pari do të jetë Apple, duket se Samsung i dytë, dhe prodhuesit e tjerë do të ndjekin, nuk kanë dyshimin më të vogël.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.