Samsung do të rinovojë gamën e saj të telefonave inteligjentë të palosshëm dhe lidhëseve inteligjentë më 11 gusht

Samsung

Në vitin e fundit, ka pasur shumë thashetheme në lidhje me Apple ka në plan të lëshojë një smartphone të palosshëm. Në fakt, sipas mediave të ndryshme, Samsung ka siguruar modele të ndryshme të ekranit të palosshëm për kompaninë me bazë në Cupertino për të punuar me ta, për të parë mundësitë e tyre, implementimet ...

Ndërkohë, Samsung vazhdon të bëjë gjënë e saj dhe brenda pak ditësh, do të paraqesë gjeneratën e tretë të dy telefonave inteligjentë të palosshëm që aktualisht ofron në treg. Unë jam duke folur për Galaxy Z Fold dhe Galaxy Z Flip, dy smartphone që me çdo brez të ri, lustrojnë defektet e mëparshme.

Sipas Evan Blass, më 11 gusht, Samsung do të prezantojë Galaxy Z Fold 3, një model me të ekran më i madh në natyrë dhe në ambiente të brendshme se gjenerata e dytë dhe me një zvogëlim të ndjeshëm në madhësinë e zënë nga moduli i kamerës krahasuar me gjenerimin aktual.

Smartphone tjetër që gjithashtu do të arrijë një gjeneratë të tretë është Galaxy Z Flip 3, një smartphone i palosshëm me goca e cila zgjeron madhësinë e ekranit të saj të jashtëm për të ofruar një sasi më të madhe informacioni duke ndryshuar orientimin e kamerave nga horizontale në vertikale.

Përveç kësaj, ajo pothuajse me siguri do të shohë gjithashtu dritën e Galaxy S21FE, versioni me çmim të reduktuar të Galaxy S21 që gjithashtu punoi në treg me gjeneratën e mëparshme, pasi që ofron praktikisht të njëjtat specifikime me një çmim shumë më të ulët.

Më 11 gusht, Samsung do të prezantojë gjithashtu dy gjenerata të reja të orës së saj inteligjente: Galaxy Watch 4 Classic dhe Galaxy Watch 4 Active. Ndërsa modeli Classic përfshin një kornizë rrotulluese në pjesën e sipërme të fytyrës, Active 4 do t'i mungojë kjo pasi është modeli i hyrjes në orët inteligjente Samsung.

Sikur të mos mjaftonte kjo, kompania koreane do të planifikonte gjithashtu të paraqiste atë gjenerata e dytë e Galaxy Buds 2 Pro, Kufjet aktive të Samsung-ut që anulojnë zhurmën, këtë herë, do të jenë në dispozicion në të bardhë, gri dhe vjollcë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.