Samsung lufton me një ingranazh të artë, i cili kushton 9500 dollarë më pak se Apple Watch

samsung gear s2 classic

Samsung sapo ka zgjeruar familjen e saj të orëve inteligjente me modele të reja që aspirojnë të konkurrojnë me edicionet më të shtrenjta të Apple Watch. Koreja e Jugut ka prezantuar një Gear S2 Classic bërë me 18 karat rozë të artë dhe është gjithashtu në dispozicion në një fund platin. Gjëja më kurioze për këtë linjë të re të aksesorëve është se ato janë 9.500 dollarë më lirë se Apple Watch Edition. Gear S2 Classic është me çmim vetëm 480 euro, shumë më lirë sesa modeli i lartë i Apple.

Gear S2 Classic është një orë inteligjente që mban të njëjtat specifikime teknike të Gear S2 tradicionale dhe vetëm pamja e jashtme e saj ndryshon. Të dy modelet (tradicionale dhe klasike) shfaqin një ekran AMOLED 1,2 inç. Megjithëse duhet të nënvizojmë gjithashtu se ky bëhet modeli i parë i pajtueshëm me sistemin e pagesave Samsung Pay, falë integrimit të teknologjisë NFC. Duke marrë parasysh që një nga modelet vjen me ar 18 karat dhe një tjetër është argjend, Si mund të jetë që çmimi i tij është shumë më i ulët?

Përgjigja është se Gear S2 nuk është i mbuluar plotësisht me ar të fortë, siç është rasti me Apple Watch Edition më të shtrenjtë. Këto modele, të bëra prej çeliku inox, janë veshur përkatësisht me argjend dhe ar, gjë që ndihmon në zvogëlimin e nivelit në mënyrë të konsiderueshme kostot tuaja, që është, materiali kryesor është çelik inox.

Ora e re e Samsung është njoftuar në Kinë dhe në Evropë dhe pritet që së shpejti të shohë dritën në Shtetet e Bashkuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Markus dijo

  Sepse është një banjo ... Nuk është solide, është e qartë mendoj

 2.   Rafael dijo

  dhe gjithashtu sepse është më e shëmtuar sesa të godasësh një prift të Dielën e Palmës. Ata duhet ta bëjnë atë të lirë, sepse përndryshe ata do të shesin 2 ose 3