Samsung përpiqet sërish të tallet me Apple dhe përdoruesit e saj në një reklamë

Samsung tallet me Apple në një reklamë

Samsung i kthehet përleshjes në mënyrën se si e di më së miri. Besohet se mënyra më e mirë për të reklamuar produktet tuaja është të bëni, ose të paktën të përpiqeni ta bëni një budalla konkurrencën. Ajo që nuk e kuptoj është nëse funksionon vërtet për të. Ndoshta po, sepse ai kthehet përsëri dhe përsëri për të përdorur të njëjtën teknikë. Kjo u sjell vetëm vërtetim atyre fanatikëve anti-Apple dhe Samsung, ashtu siç ndodh me fansat e Apple kur ata nuk shohin sëmundjet apo mangësitë e Apple. Nëse vërtet dëshironi diçka të mirë, drejtojuni veçorive dhe funksioneve të tij të mira, të mos mendoni se ajo që janë të tjerët është më e keqe dhe aq më pak të supozoni se përdoruesit e Apple janë…aq që ata mendojnë se jemi ne. Më në fund, çfarë përsëri ka një njoftim për ngatërresat e Samsung me Apple. 

Teknika e, le të tallemi, përkundrazi, për të ngatërruar me produktet dhe përdoruesit e tyre, mund të funksionojë ndonjëherë, por jo gjithmonë. Por duket se Samsung e sheh të përshtatshme dhe rikthehet këtë herë, me një reklamë që sugjeron se Samsung është më i mirë dhe se përdoruesit e markës koreane janë më të zgjuar ose të ngjashëm. Puna është se edhe nëse telefonat apo tabletët e tyre ishin më të mirë, se nuk janë, se Apple, kjo rrugë nuk është e saktë.

Në reklamë të cilat mund të shihen në YouTube dhe për një kohë të shkurtër shihet një përdorues, i ngjitur në një gardh dhe dëshiron të përjetojë gjëra të reja. Brenda rrethimit shihet një çift, të cilët pyesin veten në fund nëse ajo që duhet pritur është e mirë apo nëse vërtet duhet të hidhen nga gardhi. Përngjasimi nuk është gjë tjetër veçse të na thuash se nëse dëshiron më të mirën dhe më të fundit, duhet të shkosh te Samsung dhe të mos presësh siç bën Apple. Në këtë rast konkret, për të marrë më të fundit në telefon. Samsung sponsorizon terminalin e saj të fundit të palosshëm dhe thotë nëse e dëshironi, mos prisni që Apple ta bëjë atë, bëni hapin dhe kaloni në Samsung.

Një telefon i palosshëm, si ai që kanë lançuar tashmë dhe që tashmë e dini se si ishte. E mira është se ka ku duhet vendosur dhe që nuk duhet të jemi “besnikë” ndaj markave. Markat duhet të jenë besnike ndaj nesh. Blini atë që ju përshtatet më shumë ose që ju pëlqen. Sigurisht, krahasoni më parë, mos u mashtroni nga ajo që shkëlqen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.