Saurik konfirmon se do të ketë deri në tre mjete për të hapur jailbreak iOS 11

Disa ditë më parë Ne po flisnim për LiberTV, mjeti për të hequr jailbreak-un tuaj Apple TV 4 ose 4K. Pas disa ditësh, krijuesi i tij Jonathan Levin nisi LiberiOS, mjet analoge me atë të mëparshëm që na lejoi të shkëpusim terminalet tona me burg iOS 11.x (përveç 11.2).

Këto mjete janë ende në një gjendje të rishikimit pasi që ndërsa përdoruesit i testojnë ato, shfaqen gabime që korrigjohen me lëshimin e azhurnimeve. Saurik, krijuesi i Cydia, ka konfirmuar në Twitter se do të ketë të paktën tre mjete për të dil nga burgu në pajisjet tona me iOS 11. Me sa duket jailbreak nuk kishte vdekur, ose të paktën jo siç mendonim.

LiberiOS, Coolstar dhe një ekip i vjetër: tre mjete për të burgosur

Saurik është krijuesi i Cydia dhe një promovues shumë i rëndësishëm në këtë botë. Disa ditë më parë zbuloi se Po punoja me ekipe të ndryshme për të zhvilluar mjete të përputhshme me iOS 11. Ekspertët mbi këtë temë nuk e dinin se cilat ishin skuadrat që po punonin për zhvillimin e burgjeve të reja, por thuhet se ato mund të jenë ato të njohurat Pangu ose TAIG. Këto dy skuadra kanë zhvilluar mjete të pajtueshme me iOS 8 dhe iOS 9.

[…] Unë mendoj se do të përfundojmë tre (ose më shumë!) Mjete për të jailbreak iOS 11, secili me një zbatim të ndryshëm të funksionalitetit kryesor (dhe një në veçanti që do të jetë jashtëzakonisht e ndryshme , meqenëse nuk nënkupton një "demon jailbreak"; P).

Të tjerët prisnin të ishte evad3rs, por zhdukja e tyre pas lëshimit të jailbreak të iOS 7 do të thoshte se nuk dihej më shumë rreth tyre, duke lënë ekipet aziatike të drejtojnë këtë garë për të gjetur dobësi në iOS. Prandaj, Sipas Saurik do të kishte tre mjete të shkëlqyera për iOS 11: LiberiOS, Coolstar dhe një ekip i vjetër.

E para është tashmë në dispozicion edhe pse me disa gabime. Mjeti Coolstar është duke u përsosur dhe përfunduar nga ky haker, siç mund ta shohim në një nga cicërimat e tij të fundit:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Felix dijo

  Ju hapni Aplikacionin Fotografitë, iPhone shfaqet në anën e majtë dhe mund të shihni fotot nga iPhone, kopjoni ose eksportoni

  1.    Felix dijo

   me fal, botimi eshte per nje faqe tjeter, me fal