Sebastian Vettel ndjek hajdutin që i kishte vjedhur AirPods në një skuter falë aplikacionit "Search"

Cofëtinë

Të gjithë e dimë (ose duhet) se Apple AirPods më të fundit mund të gjenden në seksionin "pajisjet" të aplikacionit "Kërko" që vjen i integruar në iOS, iPadOS dhe macOS. Piloti i Formula 1 Sebastian Vettel edhe ai e dinte këtë, dhe kështu ai ka mundur të rikuperojë AirPods-et e tij të vjedhura.

Gjëja qesharake është se kur e kuptoi grabitjen, nuk u mendua dy herë dhe kërkoi t'i merrte hua skuterin elektrik një vajze që po kalonte, për të ndjekur hajdutin. Ai njoftoi policinë dhe falë aplikacionit "Search" ata gjetën AirPods, por jo çantën e shpinës ku po shkonin, bashkë me dokumentacionin e tyre.

Ne do të shpjegojmë se çfarë ndodhi me pilotin e Forumi 1 Sebastian Vettel. Falë aplikacionit "Find" në iPhone-in e tij, ai ishte në gjendje të rikuperonte AirPods-et e tij që sapo ishin vjedhur. Të gjithë e dimë (ose duhet) që AirPods 3, AirPods Pro dhe AirPods Max mund të vendosen në seksionin "pajisje" të aplikacionit në fjalë, sikur të ishte një AirTag.

Këtë fundjavë u mbajt Çmimi i Madh i Katalonjës në Formula 1 në qarkun Montmeló. E gjatë këtyre ditëve, Sebastian Vettel dhe familja e tij po qëndrojnë në një hotel luksoz në Barcelonë. Epo, dje, të hënën, ai ndaloi Aston Martinin e tij në derën e hotelit dhe në një pakujdesi ndërsa po dilte nga makina me gruan e tij, një hajdut i zgjuar që ishte në lëvizje. hoqi çantën e shpinës dhe shtypet për të kandiduar.

Unë jam Sebastian Vettel. Më lini skuterin tuaj”, i tha ai vajzës

Sebastiani as që e pa hajdutin. Por kur e kuptoi vjedhjen, iu kujtua se kishte në çantë AirPods. shikonte në të tijën iPhone, dhe u lokalizuan. Kështu që ai nuk u mendua dy herë dhe pa një vajzë që po kalonte pranë me një skuter elektrik. Ju duhet të shihni fytyrën e habitur të vajzës kur Sebastiani iu afrua dhe i tha: "Unë jam Sebastian Vettel, ju lutem, më lini skuterin tuaj. Është një emergjencë. Unë do t'jua kthej atë. Të premtoj” dhe ai u largua.

kërkim

Që nga iOS 10.3 ju mund të gjeni AirPods të humbur

Supozojmë se vajza do të ishte pak a shumë e qetë, duke parë që djali që i kishte vjedhur skuterin ishte i veshur me veshje zyrtare të skuadrës së Aston Martin, dhe se gruaja e Sebastianit iu afrua shpejt për t'i shpjeguar, po aq dyshuese sa vajza ishte.

Kështu Vettel, me skuterin dhe iPhone në dorë, filloi ta ndiqte sinjal i gjeolokuar ajo që pashë në celularin tim. Në çantën e shpinës kisha vetëm AirPods dhe dokumentacionin e tyre. Sidomos leja e drejtimit të vlefshëm për Spanjën dhe nuk doja t'i humbja.

Ndërsa ai kaloi gjithë Barcelonën me një skuter pas çantës së shpinës, njoftoi policinë, dhe një patrullë iu bashkua Sebastianit në ndjekje. Në fund, ata gjetën AirPods të fshehur në një vazo me lule brenda një dyqani, por asnjë gjurmë të çantës. Me sa duket, kur hajduti ka hapur çantën e shpinës brenda dyqanit dhe i ka parë dhe e dinte që mund të gjendeshin, i la aty dhe u zhduk.

Tashmë policia po heton me pamjet e kamerave të dyqanit për të njohur hajdutin e xhepit dhe për të gjetur çantën e vjedhur të shpinës. Nëse në vend të AirPods do të kisha mbajtur një AIRTAG i fshehur në çantë, me siguri do ta kishte marrë. Ajo që ia mori skuterin ishte vajza, e cila me siguri mori edhe ndonjë dhuratë nga piloti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rodolfo dijo

  Nuk mendoj se ka qenë me veshjen zyrtare të Ferrarit, por me atë të Aston Martin...

  1.    Toni Cortes dijo

   I caktuar. E modifikoj gabimin. Faleminderit për paralajmërimin. 🙂