Open Shot në iPhone Challenge për përdoruesit e iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max

foto makro mace

Kompania Cupertino sapo ka njoftuar ardhjen e sfidës së re për zgjidhni fotot makro më të mira të përdoruesve brenda "Shot në iPhone". Në këtë rast, firma tregon se fotot më të mira duhet të kenë atë makro efekt që ofron ekskluzivisht në modelet e reja iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max.

Apple fton të gjithë përdoruesit e iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max portretizoni ato gjëra të vogla nga dita në ditë në një mënyrë të madhe në sfidën e fotografisë makro "Shot në iPhone". Sfida fillon sot dhe përfundon më 16 shkurt 2022. Fituesit do t'i shpallim në prill.

Mund të themi se është diçka e zakonshme në Apple. Këto lloj sfidash janë interesante për të dhënë potencialin maksimal tek ata përdorues dhe entuziastë të fotografisë në mbarë botën. Pa dyshim, është një vitrinë e madhe dhe duhet të dini si të përfitoni prej saj.

Një juri e përbërë nga disa artistë të zgjedhur nga vetë kompania do të zgjedhë fotot më të mira dhe si çmim firma do të shtojë dhjetë imazhet më të mira të paraqitura në faqen e internetit të Apple brenda seksionit Apple Newsroom.

Si të merrni pjesë në sfidë

Përdoruesit mund të ndajnë fotot makro më të mira që kanë bërë ndonjëherë me një iPhone 13 Pro ose iPhone 13 Pro Max në Instagram dhe Twitter duke përdorur hashtags #ShotoniPhone dhe #iPhonemacrochallenge për të hyrë në sfidë.
Përdoruesit e Weibo mund të marrin pjesë duke përdorur #ShotoniPhone# dhe #iPhonemacrochallenge#. Është e rëndësishme të tregohet modeli i përdorur për të kapur imazhin. Imazhet me rezolucion të lartë mund të dërgohen gjithashtu duke shkruar me email tek shotoniphone@apple.com dhe duke përdorur formatin e emrit “emri_mbiemri_macro_iPhonemodel”.
Subjekti i email-it duhet të jetë "Shot në iPhone Macro Challenge Submission". Fotografitë mund të merren vetëm me kamerë ose mund të modifikohen duke përdorur veglat e aplikacionit Photos ose softuerin e redaktimit të palëve të treta. Dorëzimet do të pranohen nga ora 15:01 PT më 25 janar 2022 deri në orën 8:59 PT më 17 shkurt 2022. Për të hyrë duhet të jeni 18 vjeç ose më i vjetër. Sfida nuk është e disponueshme për punonjësit e Apple ose familjet e tyre të afërta.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.