Sfidat e vitit të ri kthehen pas mungesës së tij në 2019

Sfidat e Vitit të Ri është një traditë që kompania filloi midis përdoruesve të Apple Watch tre vjet më parë, megjithatë, gjatë fillimit të vitit 2019 kjo seri medaljesh specifike për të marrë rezultate të caktuara gjatë ditëve të para të vitit u zhduk. Apple nuk i dha asnjë lloj përgjigje zyrtare çështjes (as nuk e kuptoj që duhet ta japë atë), por ajo vuri në dukje se këto sfida me sa duket kanë më shumë rëndësi sesa mund të duken. Gjatë ditëve të para të vitit 2020, ne do të jemi në gjendje të marrim medalje ekskluzive për sfidat e Vitit të Ri, ka korrigjuar Apple.

Disa përdorues tashmë kanë marrë njoftimin në lidhje me këto sfida të Vitit të Ri që do të jepen gjatë muajit Janar 2020 dhe që përfshijnë: lëvizjen të paktën një minutë në dymbëdhjetë orë të ndryshme, përmbushjen e 30 minutave të rekomanduara të stërvitjes dhe arritjen e kufirit tonë të kalorive minimale. Në fund të fundit, ne thjesht duhet të mbyllim të tre unazat e aktivitetit për një javë të plotë. Nuk duket shumë komplekse, në fakt shumica e përdoruesve e kuptojnë që ne mbyllim të gjitha unazat çdo ditë. Sido që të jetë, është koha të shtojmë një medalje të re në koleksion.

Sfida do të jetë në dispozicion midis 7 dhe 31 janarit të vitit, të paktën Apple ka pasur mirësinë të presë deri në ditët pas Tre Njerëzve të Urtë, në mënyrë që të mund të shijojmë paradat dhe një pjesë të mirë të Roscón de Reyes pa vuajtur shumë ndërgjegje të keqe. Positiveshtë pozitive që Apple vazhdon të promovojë një jetë të shëndetshme përmes orës së saj inteligjente, më e popullarizuara në treg dhe janë padyshim këto gjëra që ofrojnë vlerë të shtuar dhe i bëjnë përdoruesit të krijojnë një lidhje më të fortë me një produkt që mund të kishte përfunduar si të tjerët nga markat e tjera zakonisht, harruar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.