Shfaqet një "render" që simulon se si mund të duket iPhone LCD me një ekran 6,1 inç

Jepni iPhone LCD 2018

Nuk është për t'u habitur që - nëse asgjë nuk ndryshon - Apple do të lançojë iPhone të rinj në Shtatorin e ardhshëm. Edhe pse në këtë rast, jo vetëm që priten dy versione, por ka pasur spekulime për muaj me mbërritjen e një iPhone me një ekran LCD që do të simulonte pamjen e iPhone X aktual. Dhe, sigurisht, me një çmim më të rregulluar, i cili nuk është i lirë.

Për të shkuar një hap më tej, është në modë të bashkosh të gjitha thashethemet që derdhen në internet, të bësh listën e plotë dhe i vini ato në praktikë në një modelim dixhital 3D. Në këtë rast është praktikuar gjithashtu dhe rezultati mund të shihet si në imazhe ashtu edhe në video që bashkangjitim më poshtë.

Render-i që është lansuar simulon ose tregon se çfarë mund të prisni nga ky iPhone me një ekran LCD por me një pamje të iPhone X. Para së gjithash, trendi i heqjes përfundimisht të butonit «Home» do të vazhdojë. Në fakt, në imazhe mund të shihni se si do të vini bast në një ekran me "notch" të njohur; domethënë modeli do të kishte teknologjinë Face ID.

Nga ana tjetër, ky model i ri do të ishte disi më i trashë se iPhone X -8,3 mm krahasuar me 7,7 mm për modelin aktual-. Do të kemi edhe një gotë mbrapa mund të mbështetet nga karikimi pa tel, si dhe mungesa e një lente të dyfishtë në kamerën kryesore dhe krijimi i një modeli si iPhone 8; një sensor i vetëm.

Më në fund, siç e përmendëm - dhe siç e kanë parashikuar me raste -, çmimi i këtij iPhone të ri LCD LCD do të ketë një çmim shumë më të volitshëm. Megjithëse, jini të kujdesshëm, do të ishte mjaft e guximshme të komentoni se do të jetë e lirë: diapazoni që riorganizohet është midis 700 dhe 800 dollarë. Kjo do të thotë, këtu në Spanjë do të shohim rreth 800 euro për të ndryshuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.