Shfaqet prototipi i parë i qeramikës Apple Watch

Apple Watch qeramike

Kur Apple lançoi një produkt nuk e bëri atë brenda natës dhe në këtë rast ai shfaqet në rrjet një Apple Watch i bërë në vitin 2014 me një shtresë qeramike. Në këtë rast është një prototip dhe është e vërtetë që Apple zakonisht shkatërron të gjitha prototipat por ajo ka duruar me kalimin e viteve deri më sot, që përdoruesi i Twitter @DongleBookPro ndau në rrjetin social një seri fotografish të kësaj Apple Watch.

Ajo që është e qartë është se kompania Cupertino lançoi vitin e parë, domethënë modelin Series 0, orë të bëra prej alumini, çeliku dhe ari. Për modelin Apple Watch Series 2, u prezantua modeli që kemi këtu sot, ai qeramik.

Imazhet e paraqitura më poshtë janë të ky model prototip i bërë në vitin 2014 dhe u la i lirë dy vjet më vonë:

Isshtë e qartë se provat që Apple kryen me produktet e saj janë të pafundme dhe shumë prej tyre përfundojnë zyrtarisht vite më vonë në këtë rast qeramike Apple Watch u lansua më në fund. Vetë ora shtoi saktësisht të njëjtat karakteristika dhe specifikime si orët e tjera, por kutia ishte bërë prej qeramike e cila e bëri çmimin përfundimtar të produktit mjaft të shtrenjtë. Personalisht, në këtë model Apple Watch më pëlqeu shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.