Apple TV + Morning Show fiton dy nominime për Çmimin Emmy

Dje ju thamë se si seri Apple TV + 'The Ghost Writer' dhe 'Snoopy in Space' fituan dy Çmime Daymy Emmy, çmimet e dhëna nga Akademia e Televizionit të Shteteve të Bashkuara për programin ditor të rrjeteve televizive dhe platformat e përmbajtjes streaming (megjithëse tani gjëja Daytime nuk ka më kuptim). Sot ne ju sjellim një arritje të re Apple TV +, dhe kjo është një nga seritë e saj, 'The Morning Show' sapo mori dy nominime për Emmy Primetime, Emmy Awards me të vërtetë Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtyre nominimeve të rëndësishme.

Duhet thënë që 'The Morning Show' e ka të vështirë, megjithatë Ata tashmë kanë fituar çmime të ngjashme në çmimet e Sportit të Aktorëve dhe Kritikës Televizive. Këtë herë Jennifer Aniston dhe Steve Carrel janë të nominuarit. Aktorja në fakt ishte fituese e çmimit për të cilin tani është nominuar në Screen Actors Guild Awards. Këta janë aktorët e tjerë me të cilët do të konkurrojnë ata të përzgjedhur nga 'The Morning Show':

Performanca më e mirë nga një aktore në një dramë

 • Jennifer Aniston (Shfaqja e mëngjesit)
 • Olivia Colman (Kurora)
 • Jodie Comer (Vrasja e Evës)
 • Laura LinneyOzarks
 • Sandra Oh (Vrasja e Evës)
 • Zendaya (Eufori)

Performanca më e mirë nga një mashkull në një dramë

 • Jason Bateman (Ozarks)
 • Sterling K. Brown (Ky jemi ne)
 • Steve Carell (Shfaqja e Mëngjesit)
 • Brian Cox (Pasardhësi)
 • Billy Porter (Pozë)
 • Jeremy Strong (Pasardhësi)

Lajm i shkëlqyeshëm për Apple, është e vërtetë që ata kanë ende një rrugë të gjatë për të bërë për të arritur shifrën e Nominimet e fituara nga Netflix (160)Por fakti që është pikërisht seria ajo që 'përuroi' shërbimin e përmbajtjes streaming të Apple që fiton çmime dhe nominime është padyshim një nxitje e shkëlqyer për djemtë nga Cupertino. Gala e 72-të Emmy Awards do të mbahet në 20 shtatorin e ardhshëm dhe do të prezantohet nga Jimmy Kimmel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.