Shitjet e iPhone rriten pothuajse në të gjithë botën, përveç Spanjës

iPhone 6

Që Spanja është territor Android nuk është diçka që ne do të zbulojmë sot. Kriza, kultura Android dhe ne nuk e dimë sa faktorë të tjerë janë ata që ndikojnë në faktin që Spanja ka vetëm një pjesë prej 8,2% të iPhone krahasuar me 91,2 përqind të pajisjeve Android. Nga ana tjetër, pavarësisht atyre që insistojnë në varrosjen e shitjeve të Apple dhe iPhone, ne e zbulojmë këtë kompania Cupertino po rritet për sa i përket shitjeve pothuajse në të gjithë botën, megjithëse bie në tregjet klasike si Spanja, Italia dhe Kina, ku duket se nuk ka fund.

Në Shtetet e Bashkuara, Samsung Galaxy S7 po bën fantastikisht, aq mirë sa është shitur 1% më pak se iPhone, prandaj telefoni kryesor i Apple është akoma pajisja kryesore e Amerikanëve të Veriut, Këto janë tre pajisjet më të shitura:

 • iPhone 6s / 6s Plus (15,1%)
 • Samsung Galaxy S7 / S7 Edge (14,1%)
 • iPhone SE (5,1%)

shitje-iphone-2016

Por ne nuk qëndrojmë këtu, në Kinë, Apple ka rënë rreth 2 përqind. Në tregun kinez nuk po vjen shumë mirë për të paguar aq shumë për një telefon kur alternativat në markat si Meizu dhe Xiaomi atje janë jashtëzakonisht kompetente.

Nga ana tjetër mund të shohim se në terma të përgjithshëm Apple është rritur në Gjermani, Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Shtetet e Bashkuara, Bashkimin Evropian në përgjithësi dhe Australi. Ndërkohë, ajo bie në Spanjë dhe Itali, territori Android i Evropës par ekselencë, dhe Kina, ku moda e mollës tashmë ka pushuar pas mbërritjes së kompanisë Cupertino. Sidoqoftë, ne jemi jashtëzakonisht të befasuar nga shitjet e iPhone SE, mirëpo, nuk dua t'ju mashtroj, nuk më befasojnë aspak, por duket se u kanë dhënë një shuplakë të mirë atyre që nuk dhanë asnjë qindarkë për katër inçët e iPhone SE, sukses absolut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   scl dijo

  Shtë e qartë se nëse ka telefonë që përdorin aplikacione që ka iPhone, ata bëjnë fotografi me cilësi të mirë dhe çmimi është dukshëm më i ulët se ato të mollës, është normale që njerëzit të shkojnë pas tyre. Dhe nëse përveç kësaj ju mund të gjeni pajisje në çdo dyqan dhe nuk keni pse të kërkoni për "specialët" e Apple, gjithçka shtohet dhe aq më tepër kur vendosni një kartë që zgjeron kujtesën e pajisjes.

 2.   pinxo dijo

  Normal, nëse ata marrin një aplikacion për lajme dhe në Spanjë nuk funksionon, ata marrin një sistem pagese që nuk funksionon e kështu me radhë, çdo veçori e re funksionon në çdo vend përveç Spanjës ... Pse t'i azhurnoni nëse është e padobishme ...

 3.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Zbatimi i Noticias ose «News» funksionon në mënyrë perfekte për mua në Spanjë

  1.    pinxo dijo

   Në mënyrë perfekte, apo duke ndryshuar rajonin e iPhone tuaj? Sepse nëse është kështu, nuk është aq perfekte ..