Shitjet e iPhone në Evropë rriten ndërsa Samsung ka rënë në vitin 2021

Ne e duam Apple, por gjithçka duhet thënë: ka mundësi për çdo përdorues. Duhet të jemi të vetëdijshëm se ndonjëherë jemi të verbër ndaj një marke, por ka shumë të tjera që ofrojnë përfitime të ngjashme me çmime më të lira. Në fund të fundit, jo të gjithë kanë nevojë për një pajisje premium... Tregu europian i ka kushtuar gjithmonë Apple, ajo gjithmonë ka zgjedhur shumë marka të tjera, ndoshta për shkak të asaj që ju thamë për këto linja, por Sipas statistikave të fundit, duket se Apple në vitin 2021 do të kishte arritur të rriste shitjet në dëm të Samsung, gjë që do t'i kishte ulur fuqinë.. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet.

Studimi është publikuar nga djemtë nga Strategjia Analytics, në të cilin publikojnë shitjet e telefonave inteligjentë në Evropë gjatë vitit 2021. Këtu është marrë rekordi i shitjeve të Apple dhe humbja e lidershipit të Samsung:

  • Në vitin 2021 rritja e iPhone ishte 11%, Apple mori 23% të pjesës së tregut.
  • Samsung kishte peshën më të lartë të tregut me 29%, por pësoi një rënie prej 1%. Rënie jo e rëndësishme që përfundon të jetë në një treg me konkurrencë të madhe.
  • Realme iu bashkua pesëshes më të mirë për herë të parë ndonjëherë, duke marrë 3% të pjesës së tregut.
  • Realme u rrit 500% gjatë gjithë vitit dhe 548% në tremujorin e katërt.

Dhe po, gjithçka duhet thënë, në fund Apple është rritur, dhe kjo është një gjë e mirë për markën, por markat si Realme (me bazë në Indi) ata kanë pasur rritje të mahnitshme dhe arsyeja për këtë është çmimi pasi, siç ju thamë më parë,ose të gjithë kanë nevojë për një pajisje premium dhe nuk mund (ose nuk e konsiderojnë të përshtatshme) të shpenzojnë atë që kushtojnë. Të dhëna kurioze, të mira për Cupertino dhe të mira për Realme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.