Tani mund të shkarkoni Final Cut Camera për iPhone

Aplikacioni Final Cut Camera

E parë për herë të parë në prezantimin e iPad Pro dhe Air të ri, e premtuar Aplikacioni Final Cut Camera për iPhone tani mund të shkarkohet në App Store, krejtësisht falas, për të krijuar video me shumë kamera me pamje profesionale.

Aplikacioni Final Cut Camera mund të përdoret si një aplikacion për regjistrim video për iPhone me kontrolle profesionale që ju lejojnë të rregulloni vlera të tilla si balanca e bardhë, fokusi manual, shmangia, kontrolli audio dhe shumë parametra të tjerë që nuk mund të kontrollohen me Kamera origjinale e aplikacionit për iPhone. Por ajo që e bën këtë aplikacion shumë të veçantë është se ai mund të lidhet nga distanca me iPad-in tonë me aplikacionin e tij Final Cut Pro dhe kështu arrini një regjistrim me shumë kamera që mund ta kontrolloni drejtpërdrejt. Mund të lidhni deri në katër iPhone me Final Cut Pro për iPad me aplikacionin Final Cut Camera dhe të ndryshoni kamerat drejtpërdrejt për të arritur kënde të ndryshme shikimi.

Kamera e prerjes përfundimtare ju vë në kontroll të gjithë prodhimin tuaj të videos me kontrollet e saj intuitive dhe profesionale. Lidhni pa mundim deri në katër pajisje që përdorin aplikacionin Final Cut Camera dhe filloni një seancë "Live Multicam" për të parë, regjistruar dhe sinkronizuar këndet tuaja të videos në Final Cut Pro për iPad. Zgjidhni cilësimet e avancuara për shpejtësinë e diafragmës, ISO, ekuilibrin e bardhë, fokusin manual dhe më shumë. Personalizojeni me lehtësi rezolucionin, shpejtësinë e kuadrove, hapësirën e ngjyrave dhe më shumë. Monitoroni me shpejtësi videon me ndihmën e fokusit dhe treguesit e ekspozimit të tepërt. Regjistroni shkrepjen e përsosur për videot tuaja profesionale me aplikacionin Final Cut Camera.

Aplikacioni Final Cut Camera për iPhone është plotësisht falas. Aplikacioni Final Cut Pro për iPad kushton 4,99 € në muaj ose 49 € në vit, pa mundësinë e një pagese të vetme. Aplikacioni Final Cut Pro për macOS ka një çmimi i vetëm prej 349,99 €, dhe mund ta provoni për 90 ditë falas.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.